Související zápas

Basket Brno
91_20231128_173110.jpg

Zítra proti Olomoucku

BK REDSTONE Olomoucko: Basket Brno

29.11. | 18:00 | Živě na tvcom.cz a ČT Sport plus

Ve středu nás čeká venkovní utkání s Olomouckem. S tímto týmem jsme neprohráli od ledna roku 2020 a tuto sérii šesti vítězných střetnutí chceme určitě navýšit. 25.1.2020 vyhrál domácí tým Olomoucka 84:69. Tento zápas si z našeho současného týmu pamatuje pouze Jakub Krakovič, který hrál 28 minut a dal 9 bodů.

Loni jsme tento tým venku porazili o téměř 30 bodů, doma o 17. V obou utkáních se dařilo Viktoru Půlpánovi, který zaznamenal triple-double a doma mu k druhému triple-double chyběly jen dvě asistence. Jeho zítřejší start je ale z důvodu zranění nejistý.

Olomoucko vyhrálo v letošní sezoně Kooperativa NBL tři utkání, a to nad Děčínem, Ostravou a Pardubicemi. Posledních pět zápasů tento tým prohrál.

Sestava Olomoucka je tvořena převážně zahraničními akvizicemi, kteří jsou doplněni několika domácími hráči. Nejlepším Čechem v sestavě (alespoň podle bodů) je David Škranc, který dává v průměru 9,5 bodů na zápas, Lukáš Feštr skóruje průměrně sedm bodů. Nad dvouciferní hranici bodů se dostali jen čtyři Američani a Amin Adamu z Velké Británie.

V sobotním utkání proti Písku se zranil Viktor Půlpán, jeho zítřejší start je nejistý. Těšit nás může, že kapitán Krakovič už začal s lehkým tréninkem bez kontaktu, v nejbližší době ho snad už uvidíme na palubovce.

Absence v utkání: Krakovič (zranění kotníku, dlouhodobé zranění), Dáňa (zranění nohy), V. Půlpán (zranění kotníku – start nejistý)

Martin Vaněk (hlavní trenér Basketu Brno): ,,Tým Olomoucka se opírá o 5 zahraničních hráčů, kteří mají velmi dobré individuální dovednosti. Jejich hra je primárně založena na hře 1na1 a rychlém protiútoku. Neprohrávat close-outove situace, ubránit 1na1 a zastavit rychlý protiútok bude náš primární cil. V útoku musíme naši hru zrychlit a zjednodušit, abychom se dostávali do jednodušších pozic pro skórování.“