Úspěchy klubu

Brněnský basketbal se pyšní celkem 23 mistrovskými tituly, nespočtem stříbrných a bronzových medailí či také největšími úspěchy v mezinárodních basketbalových soutěží ze všech českých, potažmo československých basketbalových klubů. Nejpamátnějším je dozajista finále Poháru mistrů evropských zemí, ve kterém se v roce 1964 brněnský tým utkal se světovým velkoklubem Real Madrid. 

 V květnu 2022 se do jihomoravské metropole podařilo klubu Basket Brno vrátit extraligovou medaili po dlouhých 15 letech! Za posledních pět let ušel brněnský klub velký kus cesty a ze spodních pater se mu podařilo vrátit se mezi českou basketbalovou smetánku. 

Žádný sportovní klub však nemůže pomýšlet dlouhodobě na úspěchy bez kvalitní mládežnické akademie, proto je jednou z našich hlavních priorit výchova mladých talentů. V sezóně 2021/2022 se juniorský tým U18 podruhé za sebou probojoval do prestižní Adidas Next Generation Euroleague, kde narazil na takové týmy jako jsou Real Madrid či Alba Berlín. Nutno dodat, že ani v takto nabitém startovním poli se naši junioři neztratili a obsadili v této prestižní lize celkově 5.místo. Odchovanec klubu Basket Brno Jakub Nečas byl poté zařazen mezi pět ALL STAR hráčů celého turnaje. 

Mnohem důležitější, než tyto úspěchy je pro náš klub ovšem dlouhodobá koncepční práce s talentovanými hráči z naší líhně a fakt, že v průběhu sezóny 2022/2023 se jich hned 6 zapojilo do některého z utkání A týmu v Kooperativa Národní basketbalové lize, což dává našemu klubu velkou naději do budoucna. I díky výsledkům práce s naší mládeži věříme, že náš klub Basket Brno, jakožto následovník slavných brněnských basketbalových předchůdců bude i nadále patřit k ozdobám českého potažmo evropského basketbalu.

V sezoně 2023/24 budeme startovat v Českém poháru, Kooperativa NBL a čeká nás už třetí rok v severoevropské lize ENBL. V prvním roce této mezinárodní konfrontace jsme získali bronzovou medaili, loni jsme jeden z turnajů organizovali v domácím prostředí ve STAREZ Aréně Vodova.