Související zápas

Basket Brno
139_20240206_181517.jpg

Zítra "odveta" s USK Praha

USK Praha: Basket Brno

7.2.2024 | 18:00 | SH Folimanka | Živě na tvcom.cz (odkaz ZDE)

Ve středu nás čeká odveta, tzv. Back to back zápas s USK Praha. Tentokrát hrajeme na Folimance. Minulý týden jsme odehráli zápas v rámci Českého poháru, který jsme na domácí palubovce prohráli o dva body.

Naše zápasy se Sovami v této sezoně jsou vyrovnané a vyznačují se nízkým skóre. První kolo skončilo výsledkem 64:62 pro USK, v listopadu jsme doma vyhráli 75:63 a minulý týden v poháru jsme ve STAREZ Aréně Vodova nestačili na soupeře a prohráli 66:68.

Právě ve čtvrtfinále Českého poháru jsme prohráli hlavně kvůli špatné úspěšnosti střelby za tři body. Chuť jsme si ale napravili nedělním vítězstvím v Pardubicích a i proto jsme v Kooperativa NBL na pátém místě. Máme o jednu výhru více jako právě USK a Pardubice. Každá výhra, kterou přivezeme z venkovní palubovky se ve vyrovnané tabulce velmi počítá a proto chceme USK vrátit prohru, kterou nám zastavili cestu za obhajobou finále poháru z loňské sezony.

Absence v utkání: Zdanavičius (zranění třísla)

Jan Pavlík (asistent Basket Brno): ,,USK máme co vracet po prohraném pohárovém utkání, takže určitě jedeme do Prahy odčinit tento nezdar. Oproti utkání v poháru máme víc času se na zápas připravit jak po fyzické, tak i po taktické stránce. USK hraje tvrdý basketbal s celoplošnou obranou, takže hlavně s tímto se budeme muset vyrovnat a už několikrát jsme ukázali, že jsme toho schopní i na hřišti soupeře. Dá se očekávat vyrovnané utkání ve kterém budou rozhodovat detaily, takže musíme být koncentrovaní od začátku do konce.“

Ondřej Šiška (hráč Basket Brno): ,,Opět očekávám souboj obran a zápas ve kterém budou rozhodovat maličkosti. USK máme co vracet a doufám že i tak k tomu zápasu přistoupíme."

Související odkazy