Související zápas

Basket Brno
176_20240329_111322.jpg

Zítra hrajeme v Kolíně

BC GEOSAN Kolín vs Basket Brno

30.3. | 17:45 | Živě na tvcom.cz (odkaz ZDE)

Zítra hrajeme poslední venkovní zápas v nadstavbové skupině A1. Cestujeme do Kolína, kde se utkáme s tamním týmem BC GEOSAN.

V Kolíně se utkají průběžně šestý a sedmý tým tabulky Kooperativa NBL. Medvědi mají jen o jednu výhru víc jako osmé sovy a proto potřebují bodovat. Stejně tak i my ještě stále bojujeme o čtvrté místo, k tomu ale potřebujeme oba poslední zápasy vyhrát. Nemáme to ale ve svých rukách, jelikož Děčín má náskok dvou výher. Také sledujeme Pardubice, které mají stejnou bilanci jako my, ale lepší skóre ze vzájemných zápasů. Příští týden se v domácím prostředí utkáme právě s Děčínem, což bude velmi zajímavý zápas z pohledu postavení týmů do play-off.

S Kolínem jsme letos odehráli již čtyři zápasy (tři v Kooperativa NBL a jeden v Českém poháru). V domácím prostředí jsme obě utkání vyhráli, v GEOSAN Aréně jsme první střetnutí prohráli o 19 bodů. V osmifinále Českého poháru jsme ale tento tým porazili 93:73.

Z posledních pěti zápasů vyhrály oba týmy dva, Kolínu se povedl domácí zápas s USK Praha a venkovní v Pardubicích.

Absence v utkání: Musil (zraněný kotník, start nejistý), Stráněl (zraněný kotník), Kubín (zraněný kotník)

Jan Pavlík (asistent Basket Brno): ,,V Kolíně nás nečeká vůbec nic lehkého, soupeř má velmi zkušené hráče, kteří si na hřišti vyhoví a plní svoje role. My nesmíme dovolit Kolínu hrát jejich hru, bude potřeba neustále tlačit na míč a snažit se o rychlý přechod do protiútoku, což by nám mělo přinést jednoduché body. Myslím, že v zápase s Nymburkem jsme se prezentovali dobrou hrou hlavně na obranné polovině a na tento výkon určitě budeme chtít navázat a výhrou udržet naději na co nejlepší umístění před playoff.“