Související zápas

Basket Brno
143_20240210_223942.jpg

Vyhráváme nad mistrem!

Basket Brno vs BK Opava 100:87 (36:26, 25:23, 25:18, 24:20)

Body: Šiška 21, Lee 18 (+9 doskoků), Brown-Soares 16 (+10 doskoků), Křivánek 16, Půlpán 14, Svoboda 5 (+8 doskoků), Kubín 5, Dáňa 5 – Slavík 18, Puršl 15, Farský 15, Pecháček 12, Kouřil 8, Švandrlík 8, Gniadek 6, Mokráň 3, Jurečka 2

S mistrem z Opavy jsme odehráli velmi dobré utkání. Poprvé v sezoně jsme nad tímto týmem dokázali vyhrát a v tabulce Kooperativa NBL jsme se dotáhli na čtvrté místo. První koš zápasu dal Puršl a Slavík zvýšil na 5:0. Naše první body dal Greg Lee. Výsledek jsme otočili a skvělou útoční první čtvrtinu jsme vyhráli 36:26.

Ve druhé části jsme pokračovali v útočném tempu a náskok jsme navýšili na 42:30. Poločas skončil nakonec rozdílem dvanácti bodů 61:49.

Ve druhém poločase jsme Opavu nepustili do tlaku, mistr stále dotahoval náš náskok. Pět minut před koncem se dostal na rozdíl devíti bodů. Opět jsme ale zabrali a zápas jsme dovedli do vítězného konce 100:87.

Martin Vaněk (trenér Basket Brno): „Řekli jsme si, že potřebujeme dobrý start. A to se nám povedlo v první čtvrtině, dostali jsme se do zápasu. Trefili jsme hodně trojek. Opavu jsme drželi na distanc a to bylo rozhodující. Jsem strašně rád že jsme to zvládli, protože do soutěžní pauzy se nám pojede příjemně se třemi výhrami po sobě. Určitě máme co zlepšovat, ale mám radost z toho vítězství, každý hráč, který vstoupil na hřiště, dal do toho všechno.”

Ondřej Šiška (rozehrávač Basket Brno): „Dnes to chutná výborně a sladce. Únava byla znát, takže o to cennější vítězství pro nás. Jsem rád, že jsme to zvládli. Zůstáváme nohama na zemi, jdeme od zápasu k zápasu a určitě teď nebudeme lítat v oblacích. Od úterý jdeme zase do práce a budeme chtít využít pauzu co nejlíp.”

Petr Czudek (trenér BK Opava): „Chtěli jsme vstoupit do zápasu agresivně, aby nemělo Brno jednoduché střely. Domácí ale měli výborné procento střelby. Rozhodla první čtvrtina, posadili jsme je na koně a dohráli to fantasticky. Výborný zápas dnes odehráli Křivánek, Šiška a oba zahraniční hráči pod košem. Dnes vyhrál tým, který víc chtěl a víc bojoval.”

Luděk Jurečka (křídlo BK Opava): „My jsme dnes neuměli hrát basket. Padal nám balon z ruky. Přijde mi, že proti nám všechny kluby střílejí dobře, dostáváme 90 bodů. A když už Brno nedalo koš, tak jsme si nepohlídali doskok.”