Související zápas

Basket Brno
137_20240202_230033.jpg

V neděli hrajeme v Pardubicích

BK KVIS Pardubice vs Basket Brno

4.2. | 17:30 | SH Dašická | Živě na tvcom.cz (odkaz ZDE)

V neděli čeká Basket Brno další zápas v Kooperativa NBL. Za poslední týden jsme odehráli tři utkání, přičemž ani jedno jsme nedokázali vyhrát. V Pardubicích to bude opět těžké, s týmem BK KVIS jsme v této sezoně jednou prohráli a jednou vyhráli. V hale SH Dašická jsme v září prohráli vysokým rozdílem 91:73 a ve STAREZ Aréně Vodova jsme vyhráli 86:79.

Oba týmy mají za sebou tento týden neúspěšné domácí vystoupení ve čtvrtfinále Českého poháru. Pardubice prohrály doma s Olomouckem a nám se nevydařil zápas s USK Praha.

V lize si Pardubice prošly pádem i vzestupem, dlouho byly na nepostupovém devátém místě, nakonec to ale skvělými výkony dokázaly zvrátit a momentálně máme stejnou bilanci 12:11. Pardubice mají o něco málo lepší skóre (-53:-57).

Při velmi vyrovnané tabulce rozhoduje každý jeden zápas a každá jedna výhra může znamenat posun o několik míst nahoru.

V Pardubicích působí i hráč, který hrával loni v našem týmu. Kameron Chatman má za 10 zápasu v Kooperativa NBL průměr téměř 18 bodů na zápas a více než 5 doskoků. Jsou to velmi podobná čísla, jaké měl v Basketu Brno v loňské sezoně.

Absence v utkání: Zdanavičius (zranění třísla)

Jan Pavlík (asistent Basket Brno): ,,V neděli v Pardubicích nás čeká souboj dvou zklamaných týmů po utkáních Českého poháru, takže nejdůležitější bude asi to, který tým bude schopen toto zklamání jako první otřepat. Pardubice se hodně zvedly, mají spoustu zkušených hráčů, kteří jsou doplněni kvalitními cizinci. Pro výhru musíme hrát naše maximum po všech stránkách, pohlídat si střelce a zastavit Pardubice v jejich rychlém protiútoku. Naopak by měla být účinná rychlá ha dopředu. Máme za sebou těžký program, ale s tím je třeba se porvat a připravit se na utkání co nejlíp to půjde. Každá výhra ze soupeřovy palubovky se počítá dvojnásob, budeme o ni bojovat do poslední vteřiny!“

Související odkazy