140_20240206_200516.jpg

Tomas Zdanavičius končí v Basketu Brno

Tomas Zdanavičius končí v Basketu Brno

Litevský pivot Tomas Zdanavičius nebude dále pokračovat v Basketu Brno. Důvodem je zranění třísla, které je komplikovanější než se původně očekávalo. Tomas se už podrobil operaci v Litvě.

Za Basket Brno odehrál v základní části Kooperativa NBL 19 utkání s průměrem více než 12 bodů a téměř 6 doskoků na jeden zápas. Jeho rekordem je 24 bodů, které nastřílel v domácím střetnutí s USK, skvělý výkon ale podal také ve vítězném utkání v Nymburce, kde zaznamenal užitečnost 34!

V severoevropské ENBL odehrál čtyři utkání a s průměrem 20 bodů na zápas mu patří třetí místo ze všech hráčů v této lize. V ENBL patří také v blocích mezi čtyři nejlepší hráče.

Tomasovi děkujeme za vše, co pro tento klub udělal a přejeme co nejrychlejší návrat na palubovky a hodně štěstí v další kariéře.

Roman Marko (generální manažer Basket Brno): ,,Tomase přibližně od Vánoc trápily problémy s třísly, kvůli kterým nenastupoval do zápasů a proto absolvoval v Litvě operaci. Z tohoto důvodu bohužel v týmu končí. Tomasovi přejeme brzkou rekonvalescenci a děkujeme za výkony, které odvedl v našem klubu. V tuto chvíli zvažujeme doplnění kádru.“