Související zápas

Basket Brno
188_20240418_012403.jpg

Série s Děčínem se za stavu 2:0 přesouvá do Brna

BK ARMEX Děčín: Basket Brno 94:92 (35:28, 23:16, 17:29, 19:19)

Body: Ogundiran 22, Svoboda 20, Walton 15, Pomikálek 10, Boškovič 7, Macháč 6, Šturanovič 6, Kroutil 5, Slowiak 3 - Lee 25 (+8 doskoků), Půlpán 19, Brown-Soares 17, Křivánek 11, Š. Svoboda 10, M. Svoboda 4, Šiška 4, Krakovič 2

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín):„Dnes to bylo vyrovnanější ještě více než včera a my jsme doslova utekli hrobníkovi z lopaty. Prohrávali jsme v koncovce minus šest, takže dnešní výsledek je vlastně takový malý basketbalový zázrak. My jsme ale celý zápas dřeli, vrátili jsme se do něj a štěstí se přiklonilo na naši stranu. V Brně nás teď čeká velmi bouřlivé prostředí a natřískaná hala. Musíme teď rychle zregenerovat a co nejlépe se připravit, abychom předvedli lepší výkon v obraně, než dnes. Dnes se nám dařilo v útoku a Walton i Ogundiran nejsou zas tak špatní střelci, aby měli dvakrát po sobě špatné statistiky v trojkové nebo dvojkové střelbě. Dnes měl naopak špatný střelecký den Matěj Svoboda, ale drželi jsme ho na hřišti, co to šlo, protože jsme věřili, že to musí prolomit. A přišlo to v koncovce. Vyloučení Waltona je poučením pro něj i pro nás. Je to nová situace, která vyplynula z toho, že Anthony nebyl na hřišti. My víme, kdo rád provokuje, a musíme se s tím vyrovnat. Ale nejspíš to bylo všechno dle pravidel.”

Matěj Svoboda (křídlo BK ARMEX Děčín):„My jsme si hned na začátku vytvořili větší náskok, ale pak přišlo nešťastné vyloučení Anthonyho Waltona. Přesto si myslím, že jsme ukázali charakter a bojovali jsme i za něho. Ostatně máme s tím zkušenosti z loňského play-off, kdy jsme přišli o AJ nebo třeba o Nicholse. Ale bylo to dnes velmi obtížné a přestože jsme dali devadesát dva bodů, cítím, že jsme se v útoku trápili. Byla tam spousta špatně vyřešených situací, v obraně jsme rovněž udělali řadu chyb. Ale nedali jsme hlavy dolů, když jsme přišli o vedení, bojovali jsme a ukázali dnes naši válečnickou mentalitu. Koncovka byla trochu o štěstí, protože balon se ke mě dostal od Filipa Kroutila po takovém pinknutí a s mým střeleckým procentem dnes asi jen málokdo věřil tomu, že tu poslední střelu dám. Při posledním útoku Brna jsem měl před očima koncovku s Pardubicemi ve skupině A1, kdy nám dal Chatman trojku v poslední vteřině asi dva metry za trojkovou čarou. A dnes byl můj hráč, Šimon Svoboda, na stejném místě, a já věděl, že tam musím jít, ale zároveň jsem měl v hlavě, že nesmím faulovat. Myslím si, že jsem to vyřešil perfektně, protože jsem tam skočil bokem, zablokoval, vyhnul se kontaktu a zápas jsme vyhráli. Za dnešní vítězství jsme hrozně vděční a věřím, že nás to mentálně hodně nakopne. V Brně nás ale čekají dva velmi těžké zápasy.”

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno):„Jsem naštvaný, protože oba zápasy jsme mohli vyhrát, ale odjíždíme za stavu 2:0 pro domácí. Ukázali jsme ale, že když budeme bojovat až do konce můžeme vyhrát. Bohužel, teď jsme to neurvali ,ale nyní hrajeme dvakrát doma a do Děčína se určitě chceme vrátit. Byly tam pozitivní věci, byly tam špatné věci. To musíme pro příště odstranit. Klíčový byl zase útočný doskok.”