Související zápas

Basket Brno
179_20240407_072644.jpg

S Děčínem jme prohráli, do play-off ale jdeme z pátého místa

Basket Brno: BK ARMEX Děčín 77:79 (24:21, 21:21, 19:21, 13:16)

Body: Půlpán 17 (+8 asistencí), Brown-Soares 16 (+7 doskoků), Křivánek 12, Krakovič 8 (+7 doskoků), Dáňa 8, Lee 7, Šiška 3, Musil 3, Svoboda 3 – Walton 19 (+9 doskoků), Svoboda 16, Ogundiran 12, Kroutil 10, Pomikálek 10, Šturanovič 6, Boškovič 4, Macháč 2

S Děčínem jsme odehráli vyrovnané utkání, které nakonec skončilo rozdílem dvou bodů. I přes prohru jsme zůstali na pátém místě a právě tým ze severu Čech bude naším čtvrtfinálovým soupeřem v play-off. I tento zápas ukázal, že play-off může být velmi vyrovnané.

Do zápasu jsme vstoupili výborně, rychle jsme vedli 6:0 a trenéra Grepla jsme donutili k time-outu. Po čtyřech minutách jsme poprvé prohrávali (12:13), po trojce kapitána Krakoviče v poslední minutě jsme stav otočili a po první části jsme vedli 24:21.

Šiška ve druhé části trojkou otočil na 31:29, dvě minuty před koncem jsme vedli o pět bodů a poločas jsme ovládli 45:42.

Ve druhém poločase se hrál také vyrovnaný basketbal, ani jeden z týmů si nevypracoval větší náskok. V poslední minutě Děčín otočil, ale Dáňa nás trojkou opět poslal do vedení.

V poslední části se týmy střídaly ve vedení, v posledních minutách si Děčín držel těsné vedení o 3 body, které jsme už nedokázali zvrátit.

Jelikož Pardubice dnes prohrály v Nymburku, do play-off jedeme z pátého místa a naším čtvrtfinálovým soupeřem bude právě Děčín.

Martin Vaněk (trenér Basket Brno): „Jestliže prohrajeme o 20 doskoků a dovolíme Děčínu, o kterém víme, že je to tým, který hlavně bojuje, 22 útočných doskoků, není to smolná prohra. Je to něco, na co jsme si měli dát pozor. Jestli s Děčínem chceme hrát, musíme být fyzičtější, musíme hrát na hranici svých možností, rvát se o každý míč. Máme deset dní na to, abychom do hráčů dostali to, že musí za každým balonem, jinak nemáme šanci Děčín porazit."

Jakub Krakovič (pivot Basket Brno): „V zápase se ukázalo, že týmy jsou vyrovnané a budou rozhodovat maličkosti jako doskočené míče. Ukázali jsme, že to bude urputná bitva a vyhraje tvrdší tým. My teď máme týden na to připravit se, abychom ukázali naše kvality.”

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „My jsme do zápasu vstoupili špatně, jak se nám to stává v Brně pravidelně. Postupem času jsme se dostávali zpátky do zápasů a takto asi bude vypadat i to play-off. Hrají týmy na čtvrtém a pátém místě, bude rozhodovat každá situace, momentální forma. Pro nás to dnes bylo šťastné vítězství, jelikož většinu zápasu jsme prohrávali.”

Matěj Svoboda (křídlo BK ARMEX Děčín): „Zápas byl vyrovnaný, rozhodl asi doskok. Nemyslím si, že byl dnes jeden z týmů výrazně lepší, ale doskok je vždy důležitý a asi to byl faktor zápasu. Vyhrál šťastnější tým.”