Související zápas

Basket Brno
177_20240330_220350.jpg

Po výhře v Kolíně jsme blízko pátému místu

BC GEOSAN Kolín: Basket Brno 93:101 (24:27, 19:26, 24:27, 26:21)

Body: Číž 22, Boškovič 18, Halada 17, Goga 12, Stegbauer 9, Veljkovič 7, Novotný 5, Merta 2, Bistrovič 1 - Lee 19 (+9 doskoků), Šiška 18, Brown-Soares 15, Křivánek 14, Krakovič 11, V.Půlpán 11, Svoboda 6, Dáňa 5, Musil 2

V Kolíně jsme udělali další důležitý krok za lepším postavením v play-off. Kolín sice dal první trojku a po chvilce vedl 7:2, Šiška po pěti minutách vyrovnal na 9:9 a první část jsme nakonec vyhráli o 3 body.

Začátek druhé části nám vyšel, rychle jsme vedli 32:24. Po pěti minutách jsme vedli už 41:30. V poslední minutě poločasu Kolín snížil na 43:51, poslední slovo měl ale Lee, který uzavřel skóre poločasu na 53:43.

Třetí čtvrtinu jsme také začali dobře, po dvou minutách byl stav 62:47. V poslední minutě domácí tým snížil dvěma koši na 67:80.

V poslední části jsme nenavázali na dobrý výkon a Kolín se pomalými kroky přibližoval. Čtyři minuty před koncem jsme vedli už jen o 4 body. Na menší bodový rozdíl se domácí ale nedostali a do Brna jsme si odvezli důležitou výhru.

A jelikož Děčín vyhrál nad Nymburkem a Pardubice prohrály s USK Praha, do play-off pojedeme z pátého nebo šestého místa. Jestli příští týden v sobotu vyhrajeme doma nad Děčínem, budeme po skupině A1 na pátém místě a play-off budeme hrát právě s Děčínem.

Tomáš Nesrovnal (asistent Basket Brno): „My jsme do zápasu vstoupili tak, jak jsme chtěli. Vytvořili jsme si docela velký bodový rozdíl, ale pak jsme bohužel ve druhém poločase trošku ztratili koncentraci a hloupými ztrátami jsme nechali přičuchnout soupeře a ten to trošku zdramatizoval, ale jsme všichni rádi, že jsme tenhle důležitý zápas zvládli, a nakonec jsme slavili výhru.”

Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín): „Gratuluju Brnu, dneska bylo lepší. My jsme odehráli špatně první poločas a nechali jsme soupeře si udělat velký náskok. Ve druhém poločase jsme se snažili, ale už bylo pozdě. Brno zaslouženě vyhrálo, porazilo nás na doskoku, mělo výbornou střelbu za dva body, 70 procent, a bylo těžké dneska s ním hrát.”

Jonáš Musil (křídlo Basket Brno): „Podle mě jsme dobře začali a dali jsme to pak i na 20 bodů, což jsme bohužel neudrželi, protože Kolín se chytnul za tři body plus jsme nebyli schopní ubránit a udělali jsme pár chyb v útoku. Zápas jsme pak drželi o 5 bodů v posledních 5 minutách, těžké utkání a nakonec jsme to udrželi a vyhráli jsme.”

Tomáš Merta (křídlo BC GEOSAN Kolín): „Trvalo nám dlouho, než jsme dokázali najít správnou obranu proti Brnu, a bohužel už bylo moc pozdě a nestihli jsme jeho větší náskok stáhnout. Brno tím pádem vyhrálo zaslouženě, my bychom potřebovali ještě o čtvrtinu víc, abychom dokázali vyhrát.”