Související zápas

Basket Brno
187_20240416_225445.jpg

Po velké bitvě první zápas play-off pro Děčín

BK ARMEX Děčín: Basket Brno 69:64 (11:11, 9:16, 25:19, 24:18)

Body: Walton 16, Boškovič 13, Š. Svoboda 13, Kroutil 11, Šturanovič 8, Ogundiran 6, Pomikálek 2 - Dáňa 15, Brown-Soares 11, Svoboda 11, Lee 10, Půlpán 8, Šiška 5, M. Svoboda 3, Křivánek 1

Dnes jsme nastoupili na první zápas čtvrtfinále play-off proti Děčínu. První body dal z efektní akce alley-oop Terrell Brown-Soares, Děčín ale otočil na 6:2. Po osmi minutách svítilo na tabuli nízké skóre 9:4, po první části byl stav vyrovnaný 11:11.

Druhou čtvrtinu začal trojkou Dáňa, na kterého navázal dvěma trojkami Svoboda a poslal nás do vedení 20:11. Další trojka Dáni dvě minuty před koncem znamenala zvýšení na 27:20 a tento stav vydržel do konce poločasu.

Druhý poločas otevřel domácí Walton, odpověděl Půlpán. Po třech minutách jsme vedli 33:25 a následně dva protiútoky znamenaly zvýšení vedení na 37:25. Dvě minuty před koncem domácí Svoboda pěti body v řadě snížil na 39:41, odpověděl ale náš Martin Svoboda, který dal první body za Brno. Boškovič dal v posledních vteřinách trojku a snížil na 45:46 po třetí čtvrtině.

Na začátku čtvrté čtvrtiny domácí tým vyrovnal a následně Kroutil trefil trojku. Po dvou minutách byl stav 52:48 a po dalších dvou minutách už 57:48. Šňůru Děčína zastavil trojkou Lee, který hned poté trefil další trojku. Z další akce Dáňa třetí trojkou v řadě vyrovnal. Dvě minuty před koncem domácí tým vedl 62:60, minutu před koncem po šestkách Ogundirana 64:60. 18 vteřin před koncem vyrovnal alley-oop akcí Terrell Brown-Soares, 8 sekund před koncem jsme faulovali Ogundirana, který dal první šestku a po druhé zůstali Válečníci u míče. Opět se na čáru TH dostal Ogundiran, který dal obě šestky. Šest sekund před koncem vedli domácí o tři body. Náš útok skončil faulem na Šišku, který nedal ani jeden trestný hod a zápas skončil 69:64.

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „Věděli jsme už před začátkem série, že to bude vyrovnané a napínavé. Už po posledním utkání v Brně v nadstavbové skupině jsem říkal, že budou rozhodovat hráči, kteří mohou plnit roli toho X-faktoru. A to se dnes potvrdilo. Brno nastoupilo s obrovskou energií a entusiasmem a my jsme letos nehráli proti lepší obraně, než byla ta brněnská v prvním poločase. Obrana hostů a naše neúspěšná střelba rozhodly o tom, že jsme za poločas dali jen dvacet bodů. A ač naše obrana fungovala, dostali jsme dvanáct bodů od Dáni a devět od Šimona Svobody. To byly klíčové momenty první půle. Po přestávce se nám podařilo tyto hráče ubránit, zlepšil se náš útok a se štěstím jsme vyhráli koncovku. Zítra je ale další zápas a musíme se na něj co nejlépe připravit.”

Jan Pavlík (asistent Basket Brno): „Kromě toho, že Boškovič trefil tři trojky, si myslím, že se žádné překvapení nekonalo. Věděli jsme, co nás v Děčíně čeká, a velikou část zápasu jsme byli schopni vzdorovat děčínské tvrdosti a byli jsme takticky velmi dobře připraveni. Možná už na začátku nám chybělo přesnější zakončení, kdy jsme mohli utéct třeba do vedení o deset bodů. Je ale vidět, že Děčín je zkušený tým, má odehráno hodně těžkých utkání a obzvlášť na domácí palubovce umí otáčet zápasy. Zítra se hraje nový zápas, podíváme se na naše některé chyby z dneška, zkusíme je odstranit a věřím, že zítra to bude ještě zajímavější.”

Filip Kroutil (křídlo BK ARMEX Děčín): „Dnes to na začátku byla klasická play-off nervozita, a když zahoukal poločasový klakson, opravdu jsem se podivil, protože skore bylo spíš jako po první čtvrtině. Brno na nás bylo velice dobře připravené, znalo každou naši akci dopředu. Po přestávce se nám zlepšil útok, Zdravko Boškovič trefil důležité trojky a také Matěj Svoboda, který byl v poločase nulový, se začal prosazovat a nakonec dal 13 bodů. Řekl bych, že ta nervozita z nás ve druhé půli spadla. Dnes rozhodovaly obrany a možná i zkušenosti, protože my jsme zvládli udržet hlavy nahoře, přestože se nám tolik nedařilo.”

Matěj Dáňa (křídlo Basket Brno): „Bohužel, dnes pro nás smutný konec a prohra o pět bodů. Čekali jsme těžké utkání, většinu času jsme se drželi ve vedení, ale v koncovce jsme udělali pár hloupých faulů a Děčín toho využil. Bylo tam také pár důležitých doskoků. Dobře jsme bránili a dostat od Děčína 69 bodů na jeho palubovce není špatné.”