196_20240605_154953.png

Patrik Sarna je novým asistentem trenéra

Patrik Sarna je novým asistentem trenéra Basketu Brno

Po oznámení dvou odchodů z realizačního týmu jsme rádi, že můžeme představit nového asistenta trenéra. Příští sezonu bude na pozici hlavního trenéra Martin Vaněk a novým asistentem bude Patrik Sarna. Je to člověk „z našich řad“, jelikož Patrik už letos v Basketu Brno působil na různých pozicích v mládeži. Klub aktuálně pracuje na příchodu dalšího asistenta, který bude také hlavním trenérem týmu U23. O všem budeme informovat na sociálních sítích a webu Basket Brno.

Patrik Sarna vstoupil do klubu Basket Brno před sezonou 2023/24, působil jako hlavní trenér týmu U17, asistent trenéra Next Generation a asistent trenéra B týmu (U23).

S týmem U17 postoupil ze základní skupiny do vrchní nadstavbové skupiny A, kde skončil náš tým kadetů na osmém místě. V předkole play-off vyřadil Slunetu Ústí nad Labem a ve čtvrtfinále se utkal s Pardubicemi. V domácím prostředí jsme dokázali favorita porazit o 12 bodů, z postupu se ale těšili BK VIVIDBOOKS po výhře v posledním rozhodujícím zápase 81:69 a celkově v play-off 2:1 na zápasy.

V týmu U23 dělal Patrik asistenta Janu Pavlíkovi, náš B tým skončil v základní skupině VÝCHOD na čtvrtém místě a jen těsně nepostoupil do skupiny o 1.-6 místo. Bylo z toho vítězství ve skupině D a celkové sedmé místo. Ve čtvrtfinále play-off narazil tým U23 na Hradec Králové, se kterým prohrál 0:2 na zápasy.

Jako asistent trenéra Next Generation se Patrik zúčastnil obou základních turnajů v Brně a Bratislavě i finálového turnaje v estonském Tallinnu. V prestižní evropské soutěži EYBL U20 skončil náš tým na celkovém čtvrtém místě.

Fanoušci Basketu Brno mohou Patrika znát i z podcastu Basket jako Brno, ve kterém spolu s Martinem Vyroubalem komentovali turnaj EYBL U20 v Brně. Ti, kteří sledovali zápasy Basketu Brno na platformě tvcom mohou Patrika znát jako spolu komentátora, který vnesl do některých vybraných zápasů basketbalovou odbornost.

Před Basketem Brno se Patrik dlouho pohyboval v basketbalovém prostředí. Nejdříve jako hráč, kde si prošel Nymburskou akademií (U17, U19 i U23) poté hrál několik let nejvyšší soutěž na Slovensku. V dresu slovenské reprezentace (U16, U18, U20) se také zúčastnil čtyř mistrovství Evropy B kategorie. Kvůli zdravotním problémům musel s aktivní kariérou skončit, vystudoval trenérství a čtyři roky působil na Slovensku jako trenér v mládežnickém klubu Lokomotiva Sereď. Loni působil mimo jiné jako asistent trenéra u slovenské reprezentace do 20 let, se kterou se představil na ME B kategorie.

Patriku, je před tebou nová výzva v podobě angažmá v nejvyšší soutěži Kooperativa NBL. Přejeme ti co nejvíce úspěchů!

Patrik Sarna: „V první řadě děkuji kolegům, generálnímu manažerovi Romanu Markovi a vedení klubu za projevenou důvěru. Na post asistenta trenéra v Basket Brno se velmi těším. Je to pro mě nová výzva a další důležitý krok v kariéře. Naše družstvo funguje na velmi profesionální úrovni. Vše se připravuje do detailu, proto vím, že mě čeká v roli asistenta spousta práce. Poslední týdny jsem strávil už společně s "A týmem", kolegové mi předali vše potřebné. Věřím, že jsem na novou sezónu dobře připraven.“