46_20230922_164153.png

Nový Magazínu NBL míří do hal

Ani na startu 32. sezony Kooperativa NBL nemůže chybět na stáncích ligových hal tradiční magazín, který má tentokrát 72 stran a také nově ztvárněnou grafickou podobou obsahu. Co na čtenáře bude čekat?

Vedle standardního představení soupisek týmů, sestavy 34 arbitrů a důležitých údajů o klubech včetně jejich historické bilance bude zaostřena pozornost na deset hlavních akvizic transferového léta, samozřejmě i na půvabné partnerky udatných ligových bojovníků a také na detailní harmonogram celé sezony i nejzuřivější aktivní skórery.

Zdaleka nejvíc toho ale bude řečeno ve 13 rozhovorech, které vám nyní představíme.

V hlavním interview se úřadující MVP NBL a lídr Děčína Anthony Walton rozpovídá o své budoucnosti nejen v Česku, ale i o touze obléknout jednou dres země, s níž se už zapletl víc než jen v malém množství.

Klubové rozhovory odpálí letošní dvojnásobný šampion Jakub Šiřina z Opavy, který se významně ohlédne za svým úspěšným trenérský létem nejen coby národního videoanalytika.

Děčínský úderník Matěj Svoboda musí promluvit o tom, jak prožil své první dospělé reprezentační léto, a vezme vás i do lvího zákulisí.

Křídelník národního týmu Jaromír Bohačík se po třech letech vrátil do Nymburka a poví o své poslední německé sezoně, osobních plánech i o svém velkém hladu.

Pardubická motorová myš Matěj Burda poutavě probere svůj životní úspěch zlatého akademika a bude při tom vyvracet i lecjaké mýty.

Navrátilec do Brna Ondřej Šiška přizná, z čeho má po osmi letech mimo metropoli pod Špilberkem obavy, v čem mu pomáhá mladá sestava týmu, a v jaké oblasti se těší na největší kvalitu své kariéry.

Chybět nemůže ani zpověď strůjce největšího letního transferu a Ty Nichols toho řekne hodně, včetně toho, jak to má nyní s Tomášem Vyoralem.

Kouč stále rostoucí Nové huti Adam Choleva představí své nové koně a významně proměněný tým a k tomu se nemálo zamyslí nad zátěží pro ligisty aktivně činné na planetě 3x3.

Národní talisman a opěrná Sova Patrick Samoura nemůže nemluvit o svém kariérním úspěchu z univerziády i o tom, jak akademicky nabitý jeho tým byl.

Po dvou a půl volnějších letech znovu pozdraví ligu 64letý kouč Predrag Benáček, který hlásí comeback do svého osudového klubu v pěkné rovině. Proč se mu chtělo zpět do akce a proč se nesnadné kolínské výzvy neobává?

Nový kormidelník Slavie Hugo Salgado se s regionem střední Evropy výrazně zapletl už před svým příchodem do hlavního města. Vyprávět bude nejen o tom, ale i o pouti prvního Portugalce v NBL, který ve španělském stínu pod koši rozhodně nemá ustláno.

I Olomoucko má nového kouče a Andrew Hipsher je chlapík, který měl dáno basketbalové trenérství ve vínku, už když se narodil. A ani omylem nemohl opominout své první angažmá u svérázu a legendy Bobbyho Knighta, který se rozhodně nebál výstředních činů - třeba ani na přednášce před sálem plným posluchačů.

A jako poslední bude mluvit muž na roztrhání alias písecký Sršeň Martin Svoboda, který toho za jedno léto stihl tolik, až si člověk říká, jak to všechno mohl vůbec ve zdraví zvládnout.