Související zápas

Basket Brno
68_20231028_224403.jpg

Na domácí palubovce prohráváme se Slunetou Ústí nad Labem

Basket Brno: SLUNETA Ústí nad Labem 70:89 (20:25, 16:21, 20:15, 14:28)

Body: Šiška 23 (+7 doskoků a 6 asistencí), Lee 18 (+11 doskoků), Půlpán 13, Brown-Soares 8, Křivánek 5, Zdanavičius 2, Dáňa 1 – Pecka 26, Nichols 21, Autrey 14, Johnson 8, Haiblík 7, Nábělek 5, Rowan 3, Váňa 3, Karlovský 2

Do utkání se Slunetou Ústí nad Labem jsme nastoupili bez Šimona Svobody, který v noci před zápasem onemocněl. Po pěti minutách jsme prohrávali 8:18, v závěru jsme ale dokázali snížit na 20:25. Druhou čtvrtinu jsme začali trojkou, Sluneta ale opět odskočila na 34:25. Po osmi minutách vedlo Ústí už o 12 a poločas skončil rozdílem deseti bodů.

Ve třetí čtvrtině jsme dlouho prohrávali o 10 bodů a nedokázali jsme se k soupeři přiblížit. Na konci čtvrtiny jsme to ale dokázali a po třetí čtvrtině byl stav 56:61. Čtvrtou část hry jsme začali trojkou, ale za stavu 60:63 přišla sedmibodová šňůra hostů. Ti vedení navyšovali až na konečných 89:70. Sluneta tak zaznamenala šestou výhru v řadě v Kooperativa NBL.

V úterý nás čeká první zápas severoevropské ligy ENBL, který odehrajeme v Newcastlu. 

Martin Vaněk (trenér Basketu Brno): „Z našeho pohledu se nám toho dnes moc nepovedlo. Začali jsme bez energie, první poločas vypadal jako bychom nechtěli vyhrát. Dostali jsme tam 46 bodů a tím to celé začalo. My nemůžeme hrát takto pomalu, bez energie. Potřebujeme si v obraně pomáhat a to nám dnes nefungovalo. Ve třetí čtvrtině jsme se dokázali dostat zpátky, ale pak nám už chyběla energie. Navíc nám chyběl Šimon Svoboda, který byl v posledních zápasech důležitý hráč.”

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí): „Velmi důležité vítězství venku, myslím, že jsme dnes ukázali kvalitu. Ve třetí čtvrtině jsme dali Brnu šanci. Určitě dokážeme hrát líp. Tabulka je hrozně vyrovnaná, teď jedeme do Písku, kde to nebude vůbec jednoduché.”

Jonáš Musil (křídlo Basket Brno): „V zápase jsme nebyli schopni ubránit tři klíčové hráče soupeře, kteří měli spoustu druhých šancí, jelikož jsme nebyli schopni je odstavit. To rozhodlo.”

Ladislav Pecka (power forward SLUNETA Ústí): „Jsem rád, že jsme si řekli, že to v Brně nebude jednoduché. V poločase jsme vedli o deset, poté ale proběhla ztráta koncentrace. 35 minut jsme byli lepším týmem. Nechali jsme soupeře na 70 bodech, takže za nás určitě výborná obrana.”