Basket Brno

Druhé utkání s Levicemi prohráváme

Patrioti Levice: Basket Brno 87:76 (21:13, 24:21, 25:19, 17:23)

Body: Adaway 34, Howard 13, Kovac 10, Abrhám 7, Kaukiainen 7, Chaban 5, Pážický 4, Krajčovič 3, Solčanský 2, Bojanovslý 2 - Lee 23 (+7 doskoků), Zdanavičius 21 (+9 doskoků), Musil 10, Svoboda 5, V. Půlpán 5, Krakovič 4, Šiška 2, Křivánek 2, Rychtecký 2, Stráněl 2

Na první body se v Levicích čekalo dvě minuty. Skóre otevřel trojkou domácí Abrhám, náš první koš dal za stavu 0:5 Ondřej Šiška. Úvod do utkání jsme neměli dobrý, prohrávali jsme 13:5 a tento náskok si Levice udržely do konce první čtvrtiny, kterou ovládly 21:13.

Po dvou trojkách domácího týmu na začátku druhé čtvrtiny jsme prohrávali již 27:13. Dalším problémem byly fauly, Ondřej Šiška měl čtyři osobní chyby a zanedlouho měl tři fauly i Šimon Svoboda. Poločas skončil rozdílem jedenácti bodů. Naším nejlepším střelcem i nejlepším střelcem utkání byl Greg Lee, který skóroval 18 bodů.

Ve třetí čtvrtině domácí tým postupně zvyšoval náskok, Levice vedly již o 24 bodů. Po třetí části byl stav 70:53 a na náš tým by si vsadil málokdo. Do poslední části hry jsme ale vstoupili šňůrou 14:3 a po trojce Zdanavičiuse jsme prohrávali už jen o 6 bodů. Tři minuty před koncem trefil trojku Musil a stav byl 70:75. Prezentovali jsme se velmi dobrou hrou zejména v obraně. Za stavu 77:73 dal ale domácí Adaway těžkou a dalekou trojku v poslední vteřině útoku a zvýšil na 80:73. Naši šanci na výhru definitivně zmařil Kaukiainen, který trefil z dalšího útoku Levic druhou trojku. Levice vyhrály odvetu za Brno Open poměrem 87:76.

Měli jsme více doskoků (37:36) i asistencí (17:11) jako soupeř, Levice měly ale lepší úspěšnost střelby (49%:42%, za 2 body 59%:52%, za 3 body 40%:24%, TH 83%:61%).

Greg Lee (hráč Basketu Brno): ,,Bylo to pro nás první venkovní utkání a byl to asi nejméně povedený zápas, který jsme zatím v přípravě odehráli. Před dvěma dny jsme hráli také těžký zápas, ale to nás neomlouvá. Musíme do utkání vkročit lépe a s větší energií. Musíme se opět semknout a hrát tvrdě tak jako doposud. Já se cítím na palubovce velmi dobře, snažím se vždy dělat na 100 % to, co po mně chce trenér. Snažím se stále zlepšovat svou hru a být platným hráčem pro Basket Brno."