Související zápas

Basket Brno
78_20231110_154720.jpg

Zítra začínáme odvetnou část Kooperativa NBL

Basket Brno vs USK Praha

11.11. | 15:30 | STAREZ Aréna Vodova | Vstupenky v síti ticketportal

Zítra nás čeká druhý domácí zápas v tomto týdnu. Naším soupeřem bude USK Praha, čtvrtý tým Kooperativa NBL. Sovy mají bilanci sedm výher a tři prohry. Hned první výhru v sezoně zaznamenaly sovy na Folimance proti našemu týmu, když vyhrály o dva body 64:62. Nejlepším střelcem tohoto zápasu byl David Böhm, který poté odešel do Španělska a v této sezoně odehrál jen jedno utkání. Naším nejlepším skórerem byl Ondřej Šiška se 17 body, sekundoval mu Greg Lee, který nastřílel bodů 15.

My jsme po devíti odehraných zápasech na devátém místě Kooperativa NBL s bilancí 4 výhry a 5 proher. Tabulka je ale velmi vyrovnaná a proto je každý zápas velmi důležitý.

USK je mladý ambiciózní tým, nejlepším střelcem je Matt Johnson s průměrem téměř 16 bodů na zápas. Více než 10 bodů na jedno utkání mají ještě Patrick Samoura, Dalibor Vlk a Ondřej Švec.

Ve sledované statistice Kooperativa faktoru, kde se počítají bloky, dunky, alley-oopy a všechny „highlightové“ akce, máme v našem týmu vedoucího hráče celé ligy. Je jím Terrell Brown-Soares, který má skóre 9 a odsouvá tak na druhou pozici píseckého Martina Svobodu.

Do utkání nastoupíme bez dlouhodobé zraněného Krakoviče, ke kterému se s lehkým zraněním přidal i Matéj Dáňa.

Absence v utkání: Krakovič (zraněný kotník), Dáňa (zranění v dolní části těla)

Atrakce utkání: Vystoupení tanečnic o time-outech a čtvrtinových pauzách.

Tomáš Nesrovnal (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Po velmi dobrém výkonu v zápase s Voluntari, kde jsme bohužel v koncovce těsně prohráli, máme jasný cíl. Navázat na velmi týmový výkon v útoku a na agresivní obranu, tak jak tomu bylo v posledním utkání po 35 minut. USK je podobně mladý tým jako ten náš a spoléhá především na rychlý přechod do útoku. Klíč k výhře je tedy určitě zastavit soupeře v přechodové fázi a zároveň dominovat na doskoku. Věřím, že si do haly najde cestu spoustu fanoušků a poženou nás za vítězstvím.“

Matěj Rychtecký (křídlo Basketu Brno): ,,V sobotu nás čeká další těžké utkání s kvalitním soupeřem. USK hraje hodně fyzicky a my na to musíme být připraveni. Myslím si, že se každým zápasem zlepšujeme a když navážeme na dobré věci které fungovali v minulých zápasech, tak máme velkou šanci na úspěch.“

Vstupenky v síti ticketportal: odkaz ZDE.

Související odkazy