Související zápas

Basket Brno
142_20240209_133100.jpg

Zítra proti úřadujícímu mistrovi z Opavy

Basket Brno vs BK Opava

10.2. | 18:00 | STAREZ Aréna Vodova | Vstupenky v síti ticketportal (odkaz ZDE)

V sobotu hrajeme doma proti úřadujícímu mistrovi Kooperativa NBL a momentálně druhému týmu tabulky, BK Opava.

Opava je společně se Slunetou jeden ze dvou týmů, které jsme v této sezoně ještě nedokázali porazit.

Vzájemná utkání ale nejsou jasnou záležitostí. Ve Slezsku jsme sice prohráli až o 28 bodů, tři čtvrtiny to byl ale vyrovnaný boj. Až poslední část vyhrála Opava o 17 bodů a rozhodla o výhře.

Doma jsme v prosinci odehráli více než vyrovnané utkání. Opět rozhodla až poslední část, kterou Opava vyhrála 22:14 a otočila zápas na konečných 79:76.

Opava je zkušený tým, průměrná zápasová zkušenost 235 oproti naší 24,5 mluví jasnou řečí. S tím souvisí i průměrný věk kádru, Opava má 30 let a my máme jeden z nejmladších týmů v lize s průměrným věkem 23.

Sobotní utkání bude posledním před dvoutýdenní pauzou. Nejbližší zápas odehrajeme až na konci února v Nymburku a na začátku března nás čeká další domácí zápas proti Kolínu.

Nejlepším střelcem Opavy je Marques Townes, který v průběhu sezony odešel do Řecka a do sobotního utkání nezasáhne. Druhým nejlepším střelcem je Šimon Puršl, který ještě loni hrával právě v našem klubu. Opavě už delší dobu chybí klíčový rozehrávač Jakub Šiřina a do zápasu by neměl nastoupit ani Filip Zbránek a Miroslav Kvapil, kteří se také potýkají se zraněními. Nicméně i bez nich je Opava velmi silný tým se širokou rotací a velkou zkušeností.

Absence v utkání: žádné

Tomáš Nesrovnal (asistent Basket Brno): ,,Poslední zápas před reprezentační pauzou odehrajeme v sobotu proti úřadujícím mistrům z Opavy. Rozhodně nás čeká fyzicky náročné utkání a náš cíl je navázat na kvalitní výkony z posledních dvou zápasů a to především na obrané polovině. Klíč k dobrému výsledku bude právě Obrana, jelikož Opava je velmi ofenzivně laděný tým, což dokazuje i poslední zápas, ve kterém vystřelili 38 trojek. Pokud se v útoku dostaneme do rytmu, věřím, že zápas za podpory našich fanoušků zvládneme.“

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): ,,Čeká nás velmi těžké utkání. Všechno se bude odvíjet od naší obrany a energie, se kterou do zápasu vstoupíme. Věřím, že zápas zvládneme vyhrát a do repre pauzy půjdeme s vítěznou sérii.“

Související odkazy