Související zápas

Basket Brno
48_20230926_114720.jpg

Zítra nás čekají Pardubice

27.9.2023 | 17:30 | SH Dašická

Vstup do Kooperativa NBL 2023/24 nám nevyšel a první utkání jsme prohráli v Praze s USK. Druhý zápas odehrajeme v Pardubicích s domácí Beksou. Ta vyhrála v sobotu v Děčíně o jeden bod po prodloužení a zaznamenala tak svoji první výhru v letošní sezoně. O výhře rozhodl mladý rozehrávač Matěj Burda, který dal v poslední vteřině trojku s faulem.

Nejlepším střelcem Beksy byl ale Bryce Alford, který skóroval 29 bodů. Petr Šafarčík přidal bodů 23 a další letní posila Joseph Brunk zaznamenal double double za 21 bodů a 10 doskoků.

Naším nejlepším střelcem byl v prvním utkání Ondřej Šiška, který trefil pět trojek a dal celkem 17 bodů. Greg Lee téměř dosáhl na double-double, chyběl mu k tomu jeden doskok (15 bodů+9 doskoků). 

Loni jsme se s Pardubicemi utkali čtyřikrát, tři zápasy jsme vyhráli. Vzájemná utkání se vyznačovali hlavně dobrou obranou. Výsledky: 75:65, 80:65, 72:71, 77:97.

Absence v utkání: Stráněl (zraněný kotník), Krakovič (zraněný kotník, start nejistý)

Tomáš Nesrovnal (asistent trenéra Basketu Brno): ,, V Pardubicích nás čeká velmi těžké a určitě i velmi fyzicky náročné utkání. Pardubice se v prvním utkáním prezentovaly rychlým a ofenzivním basketbalem s vysokou úspěšností střelby a tak pokud chceme být v zápase úspěšní, musíme navázat na solidní obranu, kterou jsme předvedli v utkání s USK. V útoku musíme být více trpěliví, precizní a především omezit hloupé ztráty, které si nemůžeme dovolit, pokud chceme pomýšlet na vítězství.“

Petr Křivánek (rozehrávač Basketu Brno): ,,Je před námi těžký zapas v Pardubicích, musíme se poučit z chyb a omezit ztráty. Týmová a rychlá hra v útoku a zejména týmová a tvrdá obrana nám může přinést úspěch.“