70_20231030_203558.png

Zítra nás čeká první zápas v ENBL v této sezoně

Newcastle Eagles: Basket Brno

31.10. | 20:30 | Vertu Motors Arena | Živě na youtube kanálu ENBL 

Zítra vstupujeme do naší třetí sezony v severoevropské lize ENBL. Formát ligy se nezměnil, ze dvou skupin postoupí první čtyřka do čtvrtfinále. ENBL se rozrostla o týmy z Rumunska, Belgie nebo také Anglie. A právě do Anglie vyrážíme na první zápas této sezony.

Newcastle je nejúspěšnější basketbalový klub anglické historie. Byl založen v roce 1976, sedmkrát vyhrál anglickou ligu BBL a šestkrát se mu podařilo zvítězit v anglickém poháru.

Loni skončili Eagles (Orli) v BBL na osmém místě, v následném play-off prohráli ve čtvrtfinále s pozdějším vítězem celé ligy, týmem London Lions. V této sezoně mají zatím bilanci 3-6 a patří jim průběžné sedmé místo.

Orli už odehráli v tomto roce i jeden zápas v ENBL. V Litvě prohráli s týmem BC Siauliai těsně 94-92.

Tým Newcastle je složen hlavně z amerických hráčů, kteří jsou doplněni domácími britskými hráči.

Nám se loni v ENBL nedařilo a skončili jsme ve skupině na sedmém místě. Připsali jsme si jen jednu výhru a to v Lotyšsku nad týmem Valmiera Glass Via. Tento rok se budeme snažit skončit v první čtyřce a postoupit do play-off.

Skupina B:

Basket Brno, BC Siauliai (Litva), Voluntari CSO (Rumunsko), Ziéona Gora (Polsko), Liege Basket (Belgie), Newcastle Eagles (Anglie), Keila KK (Estonsko), Valmiera Glass Via (Lotyšsko)

Rozpis našich zápasů:

31.10. Newcastle Eagles (Anglie): Basket Brno

8.11. Basket Brno: CSO Voluntati (Rumunsko)

15.11. Ziéona Gora (Polsko): Basket Brno

19.12. Basket Brno: Keila KK (Estonsko)

28.12. Basket Brno: Liege Basket (Belgie)

9.1. Basket Brno: Valmiera Glasd Via (Lotyšsko)

30.1. BC Siauliai (Litva): Basket Brno

Absence v utkání: Krakovič (zraněný kotník), Svoboda (nemoc)

Zápas můžete sledovat živě na youtube kanálu ENBL 

Jan Pavlík (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Zítra nás čeká první letošní zápas ENBL v Newcastlu. Určitě se všichni těší na mezinárodní konfrontaci, jak hráči, tak i trenéři. Nebude to nic lehkého, protože anglická liga šla v poslední době hodně nahoru a i Newcastle disponuje kvalitní soupiskou. Hra našeho soupeře je založená na rychlém protiútoku a dobré kombinaci, ve které si hráči vyhoví a jsou schopni najít ideální řešení v daném okamžiku. I atleticky je to velice zdatný tým, takže od nás bude potřeba maximální nasazení na všech frontách. Soupeře jsem si nastudovali, poslední neúspěšný zápas v české lize jsme rozebrali a doufám, že se z chyb které jsme udělali poučíme. Pokud se nám podaří srovnat krok se soupeřem hlavně v rychlosti, budeme mít šanci na dobrý výsledek.”