173_20240326_154303.jpg

Zítra hrajeme pro studenty zdarma

Basket Brno vs ERA Basketball Nymburk

27.3. | 17:00 | STAREZ Aréna Vodova | Vstupenky v síti ticketportal (odkaz ZDE)

Ve středu hrajeme další zápas s vedoucím týmem tabulky Kooperativa NBL, týmem ERA Basketball Nymburk.

Dlouholetého hegemona ligy jsme v této sezoně dokázali dvakrát porazit. Na začátku října jsme si připsali první vítězství v lize 72:69, v prosinci jsme favorita soutěže zaskočili i podruhé a v domácím prostředí jsme vyhráli o dva body.

Tabulka Kooperativa NBL je velmi vyrovnaná, jsme na šestém místě se stejnou bilancí jako páté Pardubice a máme jen o jednu výhru méně než čtvrtý Děčín. Stále bojujeme o výhodnější pozici do play-off, do konce nadstavbové skupiny A1 zbývají tři zápasy.

Ve středu hrajeme opět pro studenty, což znamená, že každý student, který se prokáže u vstupu isic kartou, může na basket úplně zdarma. Navíc jsme si pro fanoušky připravili společnou akci s týmem KP TANY Brno, který odehraje od 20:00 třetí zápas čtvrtfinále play-off proti Chomutovu. Každý fanoušek se vstupenkou na náš zápas proti Nymburku, nebo permanentkou Basket Brno, může na pozdější zápas také zdarma.

Absence v utkání: Musil (zraněný kotník, start nejistý), Stráněl (zraněný kotník), Kubín (zraněný kotník)

Atrakce utkání: Poločasová soutěž s partnerem utkání Auto Pokorný o zapůjčení auta na víkend

Tomáš Nesrovnal (asistent Basket Brno): ,,Ve středu se utkáme ve velmi atraktivním zápase s momentálně nejlepším týmem české ligy - Nymburkem. Nymburk, i přes velmi náročný program, udržuje vítěznou vlnu a předvádí velmi kvalitní výkony jak na obranné, tak i na útočné polovině. Velmi silnou stránkou soupeře je určitě rychlý přechod do útoku podpořený velmi kvalitním doskokem. Jedním z klíčů k vítězství bude určitě limitovat ztráty a omezit druhé šance soupeře. Chtěl bych pozvat všechny fanoušky na Vodovku na tuto basketbalovou středu!“

Ondřej Šiška (hráč Basket Brno): ,,Nymburk netřeba představovat, čeká nás náročný, fyzický basketbal. Abychom mohli konkurovat, musíme být celý zápas maximálně soustředění.“

Související odkazy