Související zápas

Basket Brno
34_20230901_161308.jpg

Zítra druhý zápas proti Levicím

ZÍTRA | 17:00 | Športová Hala Levice

Zítra nás čeká další přípravné utkání. Domácí prostředí STAREZ Arény vyměníme za sportovní halu v Levicích. Na turnaji Brno Open 2023 jsme slovenského mistra porazili ve finále poměrem 80:58.

Ondřej Šiška a Greg Lee dali ve finálovém utkání 12 bodů, Šimon Svoboda a Petr Křivánek přidali 11. Na druhé straně se nejvíc dařilo zahraničním posilám, Adaway skóroval 18 bodů, Howard 10 a Kaukianien 8.

Tento týden představily Levice ještě jednu zahraniční posilu, k týmu se na pozici 4 připojil Aaron Wheeler. Pro Wheelera to bude premiéra v Evropě, dosud hrával pouze v zámoří. S týmem USA získal v roce 2017 stříbro na univerziádě a zapojil se také do letního kempu NBA, kde hrál za Miami Heat.

Naše sestava se nemění. Do Levic s týmem necestuje Matěj Dáňa, který má problém se zády.

Sestava: Matěj Rychtecký, Greg Lee, Milan Stráněl, Marek Půlpán, Ondřej Šiška, Šimon Svoboda, Petr Křivánek, Viktor Půlpán, Jonáš Musil, Tomas Zdanavičius, Jakub Krakovič, Jaroslav Kubín

Tomáš Nesrovnal (asistent trenéra Basketu Brno): ,,První venkovní přípravné utkání odehrajeme s Levicemi, se kterými již máme zkušenost z domácího turnaje Brno Open, ve kterém jsme předvedli velmi kvalitní výkon a zvítězili. V celé přípravě se snažíme prezentovat tvrdou agresivní obranou s následným rychlým protiútokem a jinak tomu nebude ani zítra. V posledních připraných zápasech jsme měli velmi dobrý vstup do zápasu, pokud se nám to podaří i zítra, očekávám velmi kvalitní zápas.“