195_20240604_114154.jpg

Z Basketu Brno až do ženské Euroligy

Jan Pavlík směřuje z Basketu Brno do USK Praha.

Před touto sezonou jsme podepsali smlouvu s novým asistentem trenéra Janem Pavlíkem, který se po jedné sezoně stěhuje do hlavního města. Působit bude v nejúspěšnějším ženském klubu v Česku, který se letos probojoval až do FINAL 4 Euroligy - USK Praha.

USK Praha i letos v Chance Ženské basketbalové lize nenašla soupeře a tento tým pod vedením Natálie Hejkové prohrál jediný zápas a to ve finálové sérii play-off se Žabinami Brno. V ženské Eurolize ovládly Pražanky základní skupinu B, kde skončily s bilancí 12:2, následně postoupily přes čtvrtfinále do FINAL 4, kde nestačily na tým ESB Villeneuve a v zápase o třetí místo porazily CBK Mersin 95:67.

Vasil, jak zní přezdívka Jana Pavlíka, bude tedy příští sezonu působit v nejúspěšnějším ženském basketbalovém klubu v Česku a v jednom z nejlepších klubů v Evropě.

Jan Pavlík letos působil v Basketu Brno na pozici asistenta trenéra A týmu, kde vytvořil trenérské trio s druhým asistentem Tomášem Nesrovnalem a hlavním trenérem Martinem Vaňkem. V lednu při nemoci hlavního trenéra dokonce jeden domácí zápas proti Slavii Praha vedl z pozice hlavního trenéra on. Toto utkání jsme ovládli 83:65. Zároveň působil jako hlavní trenér B týmu (týmu U23), který jen těsně nepostoupil do skupiny o 1.-6. místo. Skupinu o 7.-12. místo ale vyhrál a postoupil do play-off, kde nestačil ve čtvrtfinále na tým Královští sokoli.

Jméno nového asistenta trenéra oznámíme zítra. 

Jan Pavlík: ,,V mém životě se toho hodně změnilo za poslední dobu a dostal jsem nabídku od USK Praha z ženské Euroligy. Chtěl bych poděkovat všem brněnským fanouškům, kolegům a hráčům za to, co jsem s nimi mohl prožít. Chtěl bych také poděkovat brněnskému vedení za to, že mi umožnilo tuhle nabídku přijmout, i když jsem měl podepsanou smlouvu. Taková nabídka by se v mých letech už nemusela opakovat. Přeju všem Brňákům, kteří to s basketem v Brně myslí vážně, aby se jim dařilo. Já si myslím, že jsme za tu sezonu odvedli dobrou práci. Určitě budu nadále Brnu fandit a pokud někdy v budoucnu bude zájem z obou stran, tak určitě se můžeme v Brně zase potkat. Budu se stěhovat na novou adresu, ale nadále zůstanu fanoušek Brna.“