Vyrovnaný první zápas ENBL prohráváme

Newcastle Eagles: Basket Brno 87:81 (26:17, 19:22, 17:18, 25:24)

Body: Johnson 25, Green 20, Hibbert 13, McGill 11, Delpeche 10, Defoe 8 - Zdanavičius 29 (+9 doskoků), Lee 17 (+9 doskoků), Brown-Soares 12 (+8 doskoků), Šiška 12 (+10 asistencí), Dáňa 8, Půlpán 3 (+6 doskoků a 8 asistencí)

V Anglii jsme dnes odehráli první utkání v rámci severoevropské ligy ENBL v této sezoně. Pro domácí tým Newcastle Eagles to byl první zápas v evropských soutěžích.

Na začátku utkání předváděly oba týmy útočný basketbal s vysokou úspěšností střelby. Po třech minutách byl stav 10:7 pro Newcastle. Nevyšla nám druhá polovina první čtvrtiny a tak byl stav po první části 26:17.

Ve druhé čtvrtině jsme snížili na 24:29 a poté i na 28:31. I když jsme v prvním poločase nedokázali zastavit rychlost soupeře a dostali jsme 19 bodů z rychlého protiútoku, výsledek 45:39 naznačoval vyrovnaný průběh zápasu.

Po třech minutách třetí části dal trojku Dáňa a stav byl 48:49. Domácí ale opět odskočili a po třetí čtvrtině byl stav 62:57 pro Newcastle.

Poslední čtvrtinu jsme otevřeli košem na 59:62, domácí ale zvýšili na 67:59. Po čtyřech minutách vedli Orli už o 10 a zápas dotáhli do vítězného konce 87:81.