Související zápas

Basket Brno
138_20240204_215022.jpg

Vyhráváme v Pardubicích

BK KVIS Pardubice: Basket Brno 64:72 (15:16, 19:18, 17:20, 13:18)

Body: Škifič 14, Chatman 14, Potoček 9, Marshall 9, Pekárek 5, Burda 4, Lukeš 4, Vyoral 3, Švrdlík 2 - Lee 21, Brown-Soares 17, Šiška 11, Svoboda 7 (+7 asistencí), Krakovič 6, Půlpán 5 (+6 doskoků a 8 asistencí), Kubín 3, Křivánek 2

Do utkání v Pardubicích jsme nastoupili bez dlouhodobě zraněného Zdanavičiuse, domácím chyběl Šafarčík. V úvodu utkání nevycházela ani jednomu týmu střelba, v polovině první čtvrtiny byl stav 4:3 pro nás. Tři minuty před koncem zvýšil Šiška na 13:8, Jaroslav Kubín trefil trojku na 16:11, v posledních vteřinách ale domácí tým dvěma koši snížil na 15:16.

Na začátku druhé čtvrtiny Potoček trojkou otočil, Terrel Brown-Soares ze šestek vyrovnal. Vedli jsme už 25:18, 27:22 a dvě minuty před koncem 31:28. Pardubice v poslední minutě opět otočily a vedly 32:31, Půlpán nás ale trojkou poslal do vedení. Poslední slovo patřilo domácím a po poločase byl stav vyrovnaný 34:34.

Druhý poločas začaly Pardubice trojkou, odpověděli jsme ale také tříbodovou střelou. Lee dal na 45:39, domácí ale sedm bodů v řadě a vedli. Týmy se střídaly ve vedení, poslední slovo měl náš kapitán Krakovič, který upravil na 54:51, což byl stav po třetí čtvrtině.

V poslední části jsme prvních pět minut drželi vedení, poté ale domácí Škifič otočil na 57:56. Šiška a Lee trefili trojky a opět jsme vedli o 5. Terrell Brown-Soares dal koš na 64:57 a další trojkou Lee zvýšil už na deseti bodový rozdíl. Skvělou poslední čtvrtinu odehrál Greg Lee, který dal 12 bodů a výraznou měrou přispěl k našemu vítězství. V zápase jsme vedli 30 minut a tak si z Pardubic odvážíme důležitou a zaslouženou výhru.

Ve středu nás čeká druhý zápas v průběhu jednoho týdne s USK Praha, tentokrát ale na Folimance. V sobotu odehrajeme první domácí zápas ve skupině A1 proti mistrovi BK Opava.

Vanja Miljkovič (trenér BK KVIS Pardubice): „Zápas se mi nehodnotí dobře. Celou dobu byl vyrovnaný, ale z našeho pohledu bylo klíčové, že jsme postrádali Petra Šafarčíka, jednoho z našich top skórerů. Adama Lukeše bych pochválil, odehrál výborných 10 minut, ale Petr nám samozřejmě velmi chyběl. Zásadní bylo, že jsme se netrefovali z dálky, celkově jsme minuli hodně volných střel. Bohužel jsme prohráli, ale musíme se dívat dopředu. Ve středu nás čeká další domácí utkání.”

Matěj Burda (rozehrávač BK KVIS Pardubice): „Zápas nemůžu hodnotit pozitivně, jelikož jsme doma dali jen 64 bodů a prohráli jsme. Myslím, že jsme si vypracovali dobré střely, ale absolutně jsme je neproměňovali. Tristní procento jsme měli zejména z tříbodového oblouku. V obraně jsme bojovali, doskok jsme vyhráli, ale velmi špatně jsme stříleli. Nakonec rozhodl náš hluchý úsek ve čtvrté čtvrtině, kdy jsme dostali několik bodů z rychlých protiútoků, na což jsme se připravovali, a taky nějaké trojky.”

Martin Vaněk (trenér Basket Brno): „Pro nás šlo o hrozně náročné utkání. Náš program byl fakt šílený, ale jsem strašně rád, že jsme to dnes zvládli. Řekli jsme si, že to bude hlavně o bojovnosti, vymačkat ze sebe všechno. V prvním poločase jsme chtěli s Beksou udržet krok. Mají skvělé fanoušky, jsou tady velmi silní, ale nám se to podařilo. Ve druhém poločase to byla přetahovaná, ale my jsme bojovali o každý balon, a to rozhodlo v náš prospěch. V závěru zahrál výborně Lee, který trefil nějaké trojky. Jsem rád, že jsme tento zápas zvládli, protože jsme to potřebovali.”

Jakub Krakovič (pivot Basket Brno): „Před zápasem jsme se bavili o tom, že potřebujeme odehrát dobře první poločas, udržet se s Pardubicemi v kontaktu a ve druhém poločase se rozhodne. Myslím, že jsme to splnili, hlavně obranou. Dostali jsme 64 bodů, to byl klíč k úspěchu. Byli jsme celkem hladoví, šli jsme za míči, které byly třeba sporné, a díky tomu jsme zůstávali v útoku. Výborně zahrál Greg Lee, v důležitých momentech se trefil, to bylo určující. Hlavně bych chtěl ale kluky pochválit za to, jak jsme se k tomu dneska postavili. Máme náročný program, čtvrtý zápas v osmi dnech, ale zvládli jsme to velmi dobře. Klobouk dolů před klukama.”