Související zápas

Basket Brno
92_20231129_220238.jpg

V Olomoucku se nám zápas nepovedl a prohráli jsme o 12 bodů

BK REDSTONE Olomoucko: Basket Brno 96:82 (27:23, 22:18, 18:15, 29:26)

Body: Bailey 24, Adamu 23, Shaver 19, Mc Brayer 11, Žák 9, Feštr 8, Hemphill 2 – Šiška 20 (+8 doskoků a 6 asistencí), Lee 14, Svoboda 14, Zdanavičius 14 (+8 doskoků), Křivánek 12 (+9 doskoků), Brown-Soares 8 (+8 doskoků)

V Olomouci jsme odehráli dohrávku 10. kola Kooperativa NBL. V základní sestavě se neobjevil Viktor Půlpán, který laboruje se zraněním kotníku a nakonec v zápase neodehrál ani jednu minutu. Na druhé straně čistě zahraniční základní sestava Olomoucka si hned od úvodu vypracovala mírný náskok 8:2. Svoboda si na začátku vzpomněl na svůj výborný výkon na tom stejném místě z loňské sezony a svým šestým bodem snížil na 8:10. Dvě minuty před koncem vedl domácí tým už 25:16 a i díky střele Šimona Svobody vteřinu před koncem jsme snížili na 23:27.

Už v první čtvrtině jsme měli 6 ztrát a když jsme na začátku druhé části přidali další dva ztracené míče, Olomoucko vedlo už 35:23. Opět se nám podařilo snížit na 30:35, domácí si po trojce Baileyho vzali dvanáctibodové vedení zpátky.

Ve třetí čtvrtině se obraz hry nezměnil, Olomoucko si drželo náskok a my jsme se nedokázali ani jednou dotáhnout na menší bodový rozdíl. V závěru jsme nevyužili dobrou šanci na snížení na šestibodový rozdíl a z protiútoku jsme dostali trojku, čímž domácí uzavřeli skóre třetí čtvrtiny na 67:56.

V poslední čtvrtině se situace opakovala. Za stavu 72:58 dal Šiška trojku a zastavil nápor domácích. Za stavu 76:66 jsme nedali dvě šestky a po následném útočném doskoku jsme vytvořili další ztrátu, po které jsme opět prohrávali o dvanáct bodů. Naději v závěru vykřesal Petr Křivánek trojkou na 74:80, na víc jsme ale neměli a z Olomouce jsme si domů odnesli prohru 96:82.

V zápase jsme ani jednou nevedli, ani jednu čtvrtinu jsme nevyhráli a hlavně jsme v útoku vytvořili 22 ztrát, po kterých jsme dostali 30 bodů. Dnešní zápas nám bohužel nevyšel, další možnost budeme mít už v neděli na půdě Písku.

Andrew Hipsher (kouč BK REDSTONE Olomoucko): „Tentokrát jsme většinou byli velice dobří v obraně a hráli s velkou energií. Tu jsme si přenesli z posledního pohárového utkání v Alpe Adria Cupu. V nastaveném trendu jsme dokázali pokračovat i po pauze, díky tomu se nám podařilo uhájit získaný náskok a máme radost z vítězství.”

Dominik Žák (forward BK REDSTONE Olomoucko): „Byl to těžký zápas a pro nás současně hodně důležitý. Už jsme potřebovali vyhrát, na palubovce to bylo vidět. Získali jsme náskok a ten se podařilo udržet. V koncovce jsme ukázali, že máme dobrý tým a koncovka pro nás dopadla dobře. Chci věřit, že nás úspěch povzbudí a budeme v takových výkonech pokračovat.”

Jan Pavlík (asistent Basket Brno): „Domácím je třeba pogratulovat, vyhráli zaslouženě. Přesto chci ocenit výkony našich mladých hráčů. Mají devatenáct nebo dvacet let, a pokud budou takto pokračovat, budeme rádi. Na druhou stranu od jiných očekáváme více a budeme si o tom muset promluvit. Na nějaké velké rozbory není čas, čeká nás další zápas a musíme se porvat, abychom současné výsledky zlomili.”

Petr Křivánek (rozehrávač Basket Brno): „Nedokázali jsme soupeře ubránit při hře jeden na jednoho. Něco jsme v útoku sice trefili, okamžitě jsme ale inkasovali a nedokázali jsme chytnout potřebný rytmus. O všech chybách si musíme promluvit a snažit se, aby se příště neopakovaly.”