Basket Brno

V neděli odehrajeme odvetu s Pískem

Sršni Photomate Písek: Basket Brno

Neděle 3.12. | 17:00 | Sporovní hala Sokol | Živé na tvcom.cz

V neděli nás čeká další utkání Kooperativa NBL. Opět se střetneme s Pískem, se kterým jsme odehráli zápas minulý týden ve STAREZ Aréně Vodova.

V dohrávce 3. kola jsme prohráli 71:84, nevyšel nám hlavně první poločas. Za soupeře se nejvíce prosazoval Martin Svoboda, který nastřílel 25 bodů a Vojtěch Sýkora dal 18 bodů a k tomu přidal 10 doskoků a 7 asistencí.

Náš hlavní trenér Martin Vaněk po zápase řekl, že někteří naši hráči nerespektovali sílu soupeře a kvalitu jejich hráčů.

Tento týden ve středu jsme prohráli na půdě Olomoucka a Písek odehrál utkání 3. kola Českého poháru v Plzni, kde bez opor týmu vyhrál bez problémů 97:63.

Příští týden nás čekají dvě domácí utkání, ve středu přivítáme ve STAREZ Aréně Vodova mistra z Opavy a v neděli nás čeká dlouholetý hegemon ligy, tým ERA Basketball Nymburk.

Absence v utkání: Krakovič (zraněný kotník), Dáňa (zranění nohy), Půlpán (zraněný kotník – start nejistý)

Tomáš Nesrovnal (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Druhý poločas s Pískem nás čeká v neděli na horké půdě soupeře před skvělou diváckou kulisou. Poslední dva zápasy se nám nevydařily tak jak bychom si představovali a do Písku jedeme s jasným cílem a to se vrátit na vítěznou vlnu. Sršni předvádí velmi agresivní obranu jak osobní, tak zónovou a velmi často je mění. Musíme tedy dobře reagovat a především být úspěšnější v zakončení a trefovat lehké střely, které jsme v posledním vzájemném měření netrefovali. Věřím, že pokud budeme koncentrovaní po celých 40 minut, dovezeme ze sršního hnízda vítězství.“

Petr Křivánek (hráč Basketu Brno): ,,Už v neděli chceme Sršňům vrátit porážku z domácí palubovky. S tímhle nastavením tam všichni pojedeme. V obraně jim nesmíme nechat jedinou pozici zadarmo a také jim nesmíme dovolit, aby jednoduše udávali tempo zápasu. Těším se na místní atmosféru a doufám, že se vrátíme zpět na vítěznou vlnu.“