162_20240312_103629.jpg

Už ve čtvrtek startuje Superfinále EYBL v Tallinnu

Tým Next Generation čeká vrchol letošního ročníku EYBL U20. Svěřenci Martina Vyroubala se, po dvou zvládnutých turnajích, probojovali až na Superfinále, které se koná v estonském Tallinnu.

Brňané v letošním ročníku EYBL U20 nasbírali doposud 7 výher z celkových 8 utkání. První čtyři zápasy se odehrály na říjnovém turnaji v Brně, kde tým Next Generation nestačil pouze na Inter Bratislava.

Výsledky turnaje v Brně:

NG Basket Brno: London Lions New City College 95:57

NG Basket Brno: ASD Pallacanestro Colleferro 92:64

NG Basket Brno: Inter Bratislava 79:87

NG Basket Brno: BUBA Basketball 107:52

Následoval lednový turnaj v Bratislavě, který hráči zvládli se 100% úspěšností a vybojovali tak další čtyři výhry. Nejtěžším zápasem slovenského turnaje byl střet s gruzínským celkem BC Kutaisi-2010, který jsme porazili rozdílem osmi bodů (89:81). „Když nebudu počítat Inter a Kutaisi, tak se nám zatím nepovedlo odehrát moc zápasů s kvalitnějšími soupeři. Teď se představíme na Superfinále, kde doufám, že to bude pravý opak.“ doplňuje Milan Stráněl

Výsledky turnaje v Bratislavě:

NEXT GENERATION Basket Brno - Sheffield Elite (GBR) 88:55

NEXT GENERATION Basket Brno - Collegno Basket (ITA) 91:55

NEXT GENERATION Basket Brno - BUBA Basketball (BUL) 97:65

NEXT GENERATION Basket Brno - BC Kutaisi-2010 (GEO) 89:81

Právě zmiňované Superfinále vypukne už tento čtvrtek v estonském Tallinnu a tým Next Generation se ve skupinových bojích utká s finskou Drive Basketball Academy a také se Švédy, z přístavního města Luleå. „Ve skupině nás čekají dva skandinávské týmy, s tím že Luleå funguje jako normální klub a naopak finská Drive Basketball Academy jde cestou akademie. Odhadovat kvalitu soupeřů je zatím dost těžké, ale předpokládáme, že kvalita týmů bude vyšší, než na turnajích v Brně a Bratislavě,” komentuje skupinu hlavní trenér Martin Vyroubal.

Na finálový turnaj se kvalifikovalo celkem dvanáct týmů, které jsou rozděleny do 4 skupin. „Očekávám hlavně kvalitní zápasy, kvalitní mezinárodní konfrontaci a doufám, že nám zápasy dají co nejvíc zkušeností, protože právě kvůli tomu tu soutěž hrajeme,“ doplňuje Vyroubal.

Mezi dvanáctkou nejlepších nebude chybět ani náš jediný přemožitel, Inter Bratislava, který bude součástí skupiny A a můžeme se s ním potkat ve vyřazovací fázi turnaje. Je tam dost týmů, proti kterým bych si chtěl zahrát, ale asi nejvíce si chci zahrát odvetu s Interem, kterému máme rozhodně co vracet,říká Stráněl.

„Nejvíc bych se chtěl potkat s Ventspilsem, jelikož je to samozřejmě hodně zvučné jméno mezi našimi soupeři. Nabízí se samozřejmě i odveta s Interem Bratislava, kterou bych také uvítal,” dodává Vyroubal.

První zápas Superfinále čeká tým Next Generation už ve čtvrtek v 18.00, kde se utká s týmem RIG Lulea. O přenosech z celého turnaje vás budeme informovat vždy před zápasem na našich sociálních sítích.

Rozpis základní části:

14. 3. 18.00 | Next Generation x RIG Lulea

15. 3. 9.00 | Next Generation x Drive Basketball Academy 2

Více informací naleznete zde: http://www.eybl.lv/new/ce_u20_scheduler.php#mbt:103-303$f&stage=290883