194_20240603_142010.jpg

Tomáš Nesrovnal končí na pozici asistenta trenéra

Po čtyřech sezónách opouští Basket Brno asistent trenéra Tomáš Nesrovnal.

Tomáš Nesrovnal, kterému nikdo neřekne jinak než Věšák, začínal v Basketu Brno v roce 2020, kdy si ho do trenérského týmu vzal pod křídla tehdejší trenér Lubomír Růžička. Z pozice video kouče se přepracoval až na pozici asistenta trenéra, kde letos dotvořil trenérské trio s Martinem Vaňkem a Janem Pavlíkem. Na starosti měl primárně skauting, video analýzu a rozbory jednotlivých herních situací.

V Basketu Brno byl také součásti mládežnických týmů jako asistent trenéra U17 nebo týmu Next Generation.

Od letošního roku působí také na pozici asistenta trenéra ženského národního týmu Česka do 20 let.

Teprve dvacetiletý kouč se nadále bude pohybovat v basketbalovém prostředí, bude se věnovat video analýze v zahraničí, kde bude formou stáží sbírat další zkušenosti.

Věšáku, děkujeme za tvou dlouholetou práci a přejeme hodně štěstí do dalších basketbalových sezon v zahraničí. Doufáme a věříme, že budeš Brno sledovat i nadále a snad se ještě někdy do klubu vrátíš!

Nového asistenta trenéra oznámíme v průběhu tohoto týdne.

Tomáš Nesrovnal: ,,Po více než 4 letech u týmu nastal čas na změnu a letošní sezóna byla pro mě v Brně tou poslední. Chtěl bych na úvod moc poděkovat celé organizaci Basketu Brno v čele s panem Nečasem za příležitost a důvěru, kterou mi dali a díky které jsem se dostal do profesionálního sportu. Navždy si budu vážit všech příležitostí, které mi Basket Brno dal a všech lidí, kteří mi na této neuvěřitelné cestě pomohli. Měl jsem možnost učit se a získávat zkušenosti od těch nejlepších, jakými byli Luboš Bartoň, Lubomír Růžička, Martin Vaněk a Jan Pavlík. Na toto období budu vždy vzpomínat, protože mě neuvěřitelně posunulo. Čtyři roky jsem se primárně věnoval video přípravě a troufnu si říci, že se nám podařila v Brně posunout na nadstandardní level. Nyní se chci ve video analýze ještě více posunout a sbírat zkušenosti především u zahraničních týmů tak, abych je mohl v budoucnu ještě lépe zúročit. Na závěr bych chtěl popřát celému týmu a všem fanouškům hodně štěstí a zdraví do příští sezóny. Díky Brno!“