Související zápas

Basket Brno
190_20240422_122431.jpg

Sezona pro nás končí!

Basket Brno vs BK ARMEX Děčín 81:94 (24:17, 20:27, 12:22, 25:28)

Body: M. Svoboda 23 (+8 doskoků), Lee 20, Šiška 11, Křivánek 8, Š. Svoboda 5, Půlpán 4, Brown-Soares 4, Krakovič 4, Dáňa 2 – Ogundiran 22, Svoboda 17, Pomikálek 15, Walton 15, Slowiak 7, Šturanovič 5, Kroutil 5, Macháč 4, Štěrba 4

Martin Vaněk (trenér Basket Brno): „Myslím, že sérii rozhodla větší zkušenost Děčína. Ti hráči mají odehraných spoustu zápasů. K tomu se přidalo to, že jsme nedávali jednoduché střely. Musíme se z toho poučit, je tu spousta mladých kluků, kteří play-off hráli poprvé. Musíme pokračovat v nastavené práci, myslím, že jsme se jako tým vyvíjeli. Uvidíme, jak ten tým zůstane spolu.”

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): „Přišlo mi, že Děčín chtěl víc. Bylo tam pár doskoků, které jsme mohli mít my a ne oni. To byly maličkosti, které rozhodovaly zápas, když se to lámalo. Stálo nás moc sil vracet se do zápasu, takže tohle rozhodlo.”

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „My jsme rádi, že jsme zvládli postoupit už v Brně. Po těch dvou domácích zápasech jsme ani nedoufali, že by to dnes tak mohlo dopadnout. Nicméně zvládli jsme to, jsme v semifinále. Gratuluji svým hráčům, protože tady odvedli dva skvělé výkony. Musím dát kredit i Brnu, protože my jsme žádnou čtvrtinu v té sérii neměli jednoduchou a všechno rozhodovaly detaily. Brno má mladý tým a má před sebou velkou budoucnost. My jsme těžili z větších zkušeností. Dnes to bylo opět nahoru dolů, jsme za tu výhru hrozně rádi.”

Matěj Svoboda (křídlo BK ARMEX Děčín): „Hrálo se mi tady dobře, jsem rád, že lidi z Brna si sem našli cestu a vytvořili skvělou atmosféru. Mám velký respekt k Brnu, není pravda, že to byla lehká série, i když to skončilo 4-0. Na všechny čtyři vítězství jsme se velmi nadřeli a jsme velmi rádi, že jsme tady vyhráli a tu sérii jsme ukončili. Je to pro nás povzbuzující do dalších bojů.”