208_20240629_100505.jpg

Richard Kucsa je novým asistentem trenéra Basket Brno

Hlavní trenér Martin Vaněk bude mít v sezoně 2024/24 dva asistenty, Patrika Sarnu a Richarda Kucsu.

38letý Richard přichází do Basketu Brno z Chance ŽBL, kde působil na pozici hlavního trenéra týmu Kara Trutnov.

Dlouhé roky působil na Slovensku jako trenér mládeže, v roce 2015 dostal ocenění jako Trenér roku mládeže na Slovensku.

Tři sezony působil jako asistent trenéra v týmu Piešťanské Čajky, se kterým se dostal do finále ligy a hrál skupinovou fázi EuroCupu. V tomto týmu dostal příležitost dvě sezony působit také jako hlavní trenér, opět se dokázal probojovat do finále ligy i poháru, vyhrál středoevropskou ligu CEWL a hrál také FINAL 4 EWBL (ženská severoevropská liga).

Poté působil jako hlavní trenér týmů U17 a U19 ve slovenských Levicích.

V roce 2023 nahradil na pozici hlavního trenéra Královských sokolů Lubomíra Peterku. Richard tedy už má zkušenost i z Kooperativa NBL.

V loňské sezoně působil jako hlavní trenér v Chance ŽBL, trénoval tým Kara Trutnov, se kterým se dokázal dostat do play-off, ve kterém narazil na USK Praha.

Richard Kucsa bude kromě asistenta trenéra u A týmu působit také jako hlavní trenér B týmu (U23) v 1. lize mužů.

Richard Kucsa (nový asistent trenéra Basket Brno): ,,Basket Brno je prostředí s jasnou koncepcí a s profesionálním přístupem a to jsou pro mě velmi důležité argumenty. Jsem rád, že budu součástí této cesty a rovněž součástí velmi ambiciózního trenérského kolektivu. Působil jsem v ženském basketbalu, ale jedno oko jsem měl i v tom mužském, proto to adaptování bude velmi krátké. Těším se na sezónu a spolupráci.“