Basket Brno

První utkání na turnaji v Pakši prohráváme

Kometa-Kaposvári KK: Basket Brno 90:74 (21:25, 21:17, 25:17, 23:15)

Body: Koprivica 20, Abell 19, Jackson 13, Márk 8, Helmai 8, Krnjajszli 8, Benedek 8, Máté 4, Antáics 2 - Lee 26 (+6 doskoků), Zdanavičius 15 (+6 doskoků), V. Půlpán 8 (+6 asistencí), Šiška 7 (+4 asistence), Krakovič 5 (+5 doskoků), Rychtecký 4, Dáňa 3, Svoboda 3, Houzar 2, Křivánek 1

V maďarském městě Paks jsme dnes odehráli semifinále Memoriálu Ferdinánda Morgena proti týmu z nejvyšší maďarské ligy Kometa-Kaposvári KK. V první čtvrtině jsme byli ve vedení 7:3, 12:7 i 25:18. Po dvou minutách druhé části hry už vedl náš soupeř (27:25), poločas byl ale vyrovnaný a do šaten se odcházelo za stavu 42:42.

Začátek třetí čtvrtiny nám nevyšel a Kaposvár vedl 49:42. Na toto vedení jsme dokázali reagovat, v poslední minutě ale maďarský tým opět odskočil na 67:58.

Poslední část hry otevřel pěti body Lee a upravil tak na 64:67 z našeho pohledu. To bylo ale na dlouhou dobu všechno, Kometa dala 14 bodů v řadě a zápas rozhodla. Utkání skončilo výsledkem 90:74 pro maďarský tým.

V našem týmu se nejvíc dařilo zahraničním posilám, Lee a Zdanavičius dali celkem 41 bodů. Utkání jsme vyhráli na doskoku (32:27) a dali jsme i více trojek (10:5), soupeř ale jasně vyhrál v počtu proměněných dvoubodových pokusů (26:14).

Zítra nás čeká od 15:30 utkání o třetí místo s dalším maďarským týmem MVM-OSE Lions.