Související zápas

Basket Brno
45_20230922_113407.jpg

Preview prvního utkání Kooperativa NBL

SH Folimanka | 23.9. | 17:30 | Live na tvcom.cz

Na začátku srpna nám začala letní příprava a do tohoto momentu jsme odehráli sedm přípravných utkání s bilancí 4 výhry a 3 prohry. Minulý týden jsme měli odehrát turnaj v Zalaegerszegu, ale kvůli rozsáhlé marodce našeho týmu jsme museli účast zrušit.

V přípravě nás dvakrát prověřil slovenský mistr Levice, odehráli jsme tři utkání s maďarskými týmy (Paks, Kaposvár a Lions) a také jsme se setkali s polskými Gliwicemi a NCAA týmem Purdue University.

Do naší sestavy zapadli Ondřej Šiška, který se do Brna vrátil po osmi letech, i dva zahraniční hráči Tomas Zdanavičius a Greg Lee.

Už tuto sobotu nám začíná Kooperativa NBL venkovním utkáním na Folimance s USK Praha. Tuto sezonu máme těžký začátek ligy, prvních pět utkání odehrajeme na palubovkách soupeřů. Utkání proti Písku, které mělo být naše první v domácím prostředí (mělo se odehrát 30. září), se přesunulo z důvodu konání MS U23 3x3 basketbalu, kde mají Sršni v českém národním týmu dva hráče. Druhé domácí utkání jsme měli odehrát 7. října s Kolínem, ale v naší hale se koná velká sportovní akce a tak jsme si s Kolínem pořadatelství přehodili. První domácí zápas nás tak čeká 14. října proti BK ARMEX Děčín.

USK Praha po sezoně 2022/23 oslabila o dva zahraniční hráče (Pipes a Okauru) a také hlavní trenér Tabellini odešel do Nymburka. Novým hlavním trenérem je pro tuto sezonu Francouz Frank Kuhn, stříbrný medailista z OH v Tokiu. Do hráčského kádru se připojili Matt Johnson a Riley Grigsby. Matt nastupoval poslední sezony v NCAA, loni zapisoval průměr 13,4 bodů na jedno utkání. Riley přichází na Folimanku také z USA, je jedním z historicky nejlepších hráčů univerzity Seattle Redhawks. Loni zapisoval průměry 13 bodů a 5 doskoků na zápas.

Absence: Milan Stráněl (zraněný kotník)

Jan Pavlík (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Náš letošní první soupeř USK Praha je velice nepříjemný protivník, který je složen z mladých, ale už zkušených hráčů a kvalitních cizinců. Mají v kádru reprezentanty, vítěze Univerziády, takže nás nečeká nic lehkého, zvlášť pokud přičteme specifické prostředí haly Folimanka. Bude velice důležité je celých 40 minut držet pod tlakem, aby nemohli hrát hru, na kterou jsou zvyklí. Do Prahy cestujeme s vírou ve vítězství, respektem k soupeři a touhou vítězně vstoupit do letošního ročníku Kooperativa NBL.“

Viktor Půlpán (hráč Basketu Brno): ,,Čeká nás první zápas v téhle sezóně, na který jsme se všichni už moc těšili. Věřím, že když budeme hrát naši hru, a vyvarujeme se zbytečným chybám tak zápas zvládneme a z Prahy si přivezeme výhru.“