Související zápas

Basket Brno
174_20240327_225821.jpg

Po dobrém výkonu s Nymburkem prohráváme

Basket Brno vs ERA Basketball Nymburk 74:79 (24:14, 13:17, 14:21, 23:27)

Body: Lee 21 (+9 doskoků), Brown-Soares 20 (+9 doskoků), Šiška 11, Krakovič 7, Půlpán 6, Křivánek 4, Dáňa 3, Svoboda 2 – Gordon 18, Sehnal 15, Mathon 13 (+10 doskoků), Rylich 8, Stephens 8, Bell 8 (+12 doskoků), Kříž 4, Kovář 3, Tůma 2

Dnes jsme odehráli těžký zápas proti vedoucímu týmu Kooperativa NBL, týmu ERA Basketball Nymburk. Na úvodní trojku Grega Lee Nymburk odpověděl, první čtvrtinu jsme ale hráli skvěle a vypracovali jsme si náskok 20:6. Po první části jsme vedli o 10 bodů.

Ve druhé čtvrtině se Nymburk postupně dotahoval až na poločasových 37:31.

Druhý poločas nám vůbec nevyšel, ve třetí čtvrtině hosté otočili a po šestkách v poslední vteřině vedli o bod.

Na začátku čtvrté čtvrtiny vedl Nymburk po trojce Sehnala 55:53 a pak vedl i 61:57. Naši dva zahraniční hráči ale otočili, Nymburk si vzal vedení další trojkou zpátky. Sehnal dvě minuty před koncem trojoku zvýšil už na 74:68. V poslední minutě se hosté dostali do desetibodového vedení, v závěru jsme ještě dokázali snížit na konečných 74:79.

Martin Vaněk (trenér Basket Brno): „Myslím, že to byl vyrovnaný zápas, Nymburk se pak utrhl, trefil nějaké střely z dálky a odskočil na 6 bodů. Je to škoda, většinu zápasu jsme byli vyrovnaným soupeřem a ten závěr nás mrzí, protože jsme to mohli dotáhnout do vítězného konce. Musíme zlepšit doskok a pokračovat v tom, co děláme. Určitě se nám ale nemůže stát, že v domácím prostředí máme trojky 20/2, na tom musíme dál pracovat.”

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): „Řekl bych, že nás dnes Nymburk přeskákal, dal spoustu jednoduchých košů. V útoku jsme si to pak tolik nepůjčovali jako v první půlce. Začali jsme hrát velmi individualisticky, neměli jsme volné střely a tohle byl ten klíč. Bojovali jsme až do konce, i když jsme hráli v úzké rotaci, a do toho se ještě dva kluci vyfaulovali. Bylo to už o 10 až 12 bodů, stáhli jsme to na 5 a za tohle si jako tým zasloužíme kredit. To je to, na čem bychom měli stavět do dalších zápasů.”

Francesco Tabellini (trenér ERA Basketball Nymburk): „Myslím, že hlavním důvodem výhry je to, že jsme nepodlehli naší frustraci z toho, že jsme nebyli schopni trefil střelu za tři body. Brno se rozhodlo zůstat ve vymezeném území, rozhodlo se, že nás nechá střílet. Ovlivnilo to i naši defenzivní snahu. Pak jsme dali pár snadných košů z přechodu do útoku a získali pár bodů náskok. Myslím, že v této fázi sezony musíme být dostatečně zralí, abychom pochopili, jaké jsou naše priority, a nasměrovali naši pozornost k těmto prioritám.”

Ondřej Sehnal (rozehrávač ERA Basketball Nymburk): „Ve druhém poločase jsme zapnuli, hráli jsme mnohem rychleji a líp jsme bránili a bod po bodu jsme se k Brnu přibližovali. Když jsme na konci třetí čtvrtiny vyrovnali, tak jsme měli to momentum, byli jsme lepší tým na hřišti a zvládli jsme to ubojovat.”