197_20240611_101425.jpg

Petr Křivánek prodloužil smlouvu do roku 2026

Petr Křivánek bude hrát za Basket Brno i v dalších dvou sezónách

Rozehrávač Petr Křivánek podepsal s Basketem Brno smlouvu do roku 2026.

V Brně působí od sezony 2020/21, první zápas odehrál v dresu Brna v nejvyšší lize 20. září 2020 proti Kolínu, kde zaznamenal 7 bodů.

Celkově má v Kooperativa NBL odehraných 113 utkání s průměrem více než 16 minut na zápas. Skóroval 486 bodů a k tomu přidal 241 asistencí a 280 doskoků.

„Křivy“ pochází ze známé sportovní rodiny, děda Jan Bobrovský byl oporou basketbalové Zbrojovky Brno a později se stal i trenérem. Otec Petr Křivánek je známý český fotbalový reprezentant, který odehrál za Zbrojovku Brno více než 300 zápasů.

Letos jsme na webu basketbrno.cz vydali také rozhovor s Petrem Křivánkem a Matějem Rychteckým, kde se věnujeme jejich přechodu z mládežnického do seniorského basketbalu. Oba prošli celý proces od přípravky až po nejvyšší ligu v našem klubu:

https://www.basketbrno.cz/c/rozhovor-s-petrem-krivankem-a-matejem-rychteckym-o-jejich-spolecne-ceste-az-do-knbl-87

Petr Křivánek (hráč Basket Brno): ,,Jsem moc rád, že mi klub umožnil prodloužit smlouvu na nadcházející roky ve městě, ve kterém vyrůstám a mám rodinu. Vážím si této příležitosti. Těším se na mnoho dalších zážitků, zkušeností a pokroků, které zde společně zažijeme. Doufám, že se Vás na tribuně bude scházet co nejvíce a budeme se společně bavit basketem.“