27_20230818_145218.jpg

Novým hlavním trenérem NG je Martin Vyroubal

Hlavním trenérem týmu Next Generation bude v sezoně 2023/24 Martin Vyroubal.

“Vyrec” působil u NG od jejího založení jako asistent. Dvakrát se zúčastnil turnaje Adidas Next Generation Euroleague a loni se představil jako asistent trenéra Martina Vaňka na turnaji EYBL v Levicích.

Tuto sezonu bude hrát tým Next Generation European Youth Basketball League (EYBL U20), kde se představí v základní A skupině proti soupeřům z Polska, Maďarska, Anglie, Gruzie nebo také Itálie. Jeden z turnajů se uskuteční také v Brně a to v datu od 26. do 29. října.

Martin Vyroubal je zároveň hlavním trenérem týmu U19, se kterým před dvěma sezonami vyhrál v extralize juniorů stříbro a loni se s tímto týmem stal mistrem.

Martin Vyroubal (nový hlavní trenér programu Next Generation): ,,Jsem vděčný za příležitost vést program Next Generation, který si za dobu svého fungování získal velmi dobré jméno. Hodnoty programu NG a jeho cíle velmi dobře znám, protože jsem byl jeho součástí v roli asistenta trenéra od samotného počátku. Věřím, že se podaří navázat na úspěšnou práci s mladými brněnskými talenty a těším se na blížící se výzvu v podobě mezinárodní soutěže EYBL U20, do které vstoupíme už na konci října domácím turnajem v Brně.”

EYBL U20 2023/24 Skupina A:

Basket Brno, TKM Wloclawek (Polsko), Budapesti Honved (Maďarsko), Kutaisi - 2010 (Gruzie), Baltic Stars (Velká Británie), Strenght and motion (Švédsko), ASD Pallacanestro Colleffero (Itálie), Ullern (Norsko), Vienna UTD (Rakousko)

Turnaj v Brně: 26.-29. října 2023

Turnaj ve Wloclawku (Polsko): 4.-7. ledna 2023