Související zápas

Basket Brno
153_20240302_224427.jpg

Ničivá druhá půle proti Kolínu

Basket Brno: BC GEOSAN Kolín 112:62 (26:23, 24:19, 32:11, 30:9)

Body: Křivánek 16 (+12 asistencí a 7 doskoků), Svoboda 14, Šiška 14, Lee 13, Krakovič 11, Brown-Soares 11, Dáňa 9, Kubín 8, Musil 7, Rychtecký 5, M. Půlpán 4 – Veljkovič 18, Stegbauer 15, Novotný 11, Goga 8, Novák 4, Bistrovič 3, Merta 3

Dnešní utkání proti Kolínu jsme odehráli na podporu charity Bez faulu. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním se hrálo vyrovnaně, druhý poločas už jasně patřil našemu týmu. Po čtyřech minutách vedl Kolín 15:14, tento stav jsme ale otočili a první část jsme vyhráli v útočném tempu 26:23. Ve druhé části se hosté opět dostali do vedení 35:33, dvanáctibodovou šňůrou jsme ale otočili na 45:35. Poločas nakonec skončil rozdílem 50:42.

Druhý poločas začal Svoboda čtyřmi body, následně dal trojku Šiška a po čtyřech minutách už byl stav 62:44. Skvělou třetí čtvrtinu jsme vyhráli 32:11. V poslední části už Kolín neměl síly a my jsme měli možnost postavit do hry naše mladé hráče. I poslední čtvrtinu jsme vyhráli vysokým rozdílem (30:9) a tak jsme si připsali další výhru do tabulky Kooperativa NBL. Sto bodovou hranici překonal tři minuty před koncem dunkem Terrell Brown-Soares a nakonec jsme skórovali bodů 112.

Skvělý výkon podal mimo jiné Petr Křivánek, který zaznamenal double-double za 16 bodů a 12 asistencí a jen tři doskoky mu chyběly k triple-double.

Martin Vaněk (trenér Basket Brno): „V prvním poločase jsme byli trochu zabrždění. Jsem rád, že pak jsme se rozjeli a ukázali jsme, co v nás je. Dohráli jsme to s našimi mladými hráči. Jsem rád za takové vítězství, zasloužili jsme si to. Dnes jsme se prezentovali rychlou hrou, to jsem zvládli dobře a v tom bychom chtěli pokračovat. Získali jsem spoustu míčů, soupeře jsme donutili k těžkým přihrávkám a to je to, co bychom chtěli udržet i do dalších zápasů.”

Petr Křivánek (rozehrávač Basket Brno): „Využili jsme toho, že měl Kolín menší rotaci. Ve druhém poločase jsme je uběhali. Dnes jsme se prezentovali rychlou, agresivní hrou, kterou chceme předvádět. Dostali jsme málo bodů, na obranu se pořád zaměřujeme. Když to vyjde takhle, tak jsme rádi. Tohle vítězství na domácí palubovce je velmi cenné.”

Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín): „Dlouhodobě máme problém, že máme malý počet hráčů, kteří jsou schopni hrát nejvyšší ligu. Bohužel to je naše realita v současné době. Tento výkon a výsledek je realita Kolína v současné době.”

Adam Goga (guard BC GEOSAN Kolín): „K tomuto zápasu nemám co říct, prohráli jsme o 50 bodů. Náš výkon ve druhém poločase byl k smíchu. Bylo to trapné a jedna velká ostuda. První poločas jsme se drželi, pak nám úplně došly síly a těžko se hledají pozitiva.”