Basket Brno

Na turnaji v Pakši končíme na třetím místě

Basket Brno: OSE Lions 84:73 (22:15, 27:11, 14:28, 21:19)

Body: V. Půlpán 22, Zdanavičius 17, Křivánek 14, Šiška 12, Houzar 6, Rychtecký 5, Svoboda 3, Krakovič 3, Kubín 2 (Lee chyběl v sestavě z důvodu lehkého zranění) - Dre 24, Khalíd 21, Kyle 8, Iliés 8, Szabadfi 7, Werner 4, Balsay 1

Na zápas o třetí místo nenastoupil lehce zraněný Greg Lee, který je v přípravě naším nejlepším střelcem.

Náš soupeř, maďarský tým OSE Lions, včera prohrál s domácím týmem Atomeromu Paks poměrem 65:85.

První body dal stejně jako včera Viktor Půlpán. Po trojce Rychteckého tři minuty před koncem jsme vedli 17:11, v poslední vteřině dal trojku i Křivánek a poslal nás do vedení 22:15.

Ve druhé čtvrtině pokračoval Křivánek ve výborném výkonu, dal dvě trojky a vedli jsme už o 10 bodů. Náš náskok pořád rostl až na poločasových 49:26. V prvním poločase nám vycházela tříbodová střelba, proměnili jsme 7 z 12 pokusů.

Výbornou produktivitu v prvním poločase jsme nedokázali udržet a ve třetí čtvrtině se soupeř postupně dotahoval. Tři minuty před koncem jsme už vedli jen o devět bodů, po třetí čtvrtině jsme vyhrávali 63:54.

Poslední část začal lépe maďarský tým, ale Šiška dal čtyři body a opět jsme vedli o 10. Pět minut před koncem byl stav 71:63, ale na konci byl naším stěžejním hráčem Půlpán, který nás pořád držel ve větším vedení. Utkání jsme dovedli do vítězného konce a z Maďarska si vezeme domů třetí místo.

Příští týden odehrajeme další turnaj v Maďarsku, v pátek a sobotu se zúčastníme turnaje v Zalaegerszegu.

Jan Pavlík (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Turnaj v Pakši byl pro nás další prověrkou připravenosti týmu na mistrovskou sezónu, jejíž začátek je za dveřmi. V prvním zápase jsme se utkali s dobře poskládaným týmem z Kaposváru, kdy po velice slušném začátku jsme nebyli schopni odpovědět na zvýšenou aktivitu a agresivitu soupeře a hlavně v obraně se nám nedařilo hrát tak jak bychom si představovali. Po utkání jsme si několik věcí vyříkali a bylo velice dobré a důležité vidět, že ve druhém utkání proti OSE Lions jsme hned od začátku produkovali hru, kterou se chceme prezentovat v každém zápase. Hráli jsme dobře na obou polovinách hřiště a to i v situaci kdy jsme postrádali Grege Leeho a někteří hráči museli hrát ne úplně na vlastních pozicích. V omezené rotaci samozřejmě nebylo jednoduché udržet tempo celý zápas a soupeř se několikrát dostal na dostřel, nicméně vždycky jsme našli odpověď a utkání dotáhli do vítězného konce. Vedle vítězství bylo hodně důležité, že jsme předváděli hru kterou chceme hrát a taky to, že i individuální výkony hráčů mají vzestupnou tendenci a někteří z nich si řekli o významnější roli. Máme před sebou ještě hodně práce, nicméně je vidět, že náš tým je a bude schopen podávat velmi dobré výkony."