Související zápas

Basket Brno
141_20240207_223834.jpg

Na Folimance jsme splatili pohár!

USK Praha: Basket Brno 63:66 (16:15, 14:19, 15:17, 18:15)

Body: Johnson 16, Vyroubal 14, Faulkner 8, Mbida 6, Samoura 5, Vlk 4, Fuxa 4, Švec 2, Šafařík 2, Palas 2 - Lee 15, Brown-Soares 14, Šiška 13, Půlpán 6 (+10 doskoků), Krakovič 6, Svoboda 5, Křivánek 5, Dáňa 2

Na Folimance se utkaly dva defenzivně laděné týmy. Tak to i vypadalo, po čtyřech minutách svítilo na tabuli nízké skóre 8:4 pro nás. Minutu a půl před koncem USK odskočilo na 16:11, šňůru domácích zastavil Křivánek a poslední slovo patřilo Šimonu Svobodovi. Po první části byl stav 16:15 pro domácí tým.

Na začátku druhé čtvrtiny šli domácí opět do mírného náskoku, po pěti minutách jsme ale vyrovnali na 23:23. Po Šiškově trojce v posledních vteřinách jsme vedli 34:30.

Ve třetí čtvrtině jsme odskočili na 38:32 a po TH Křivánka už na 49:41. Po třetí části byl stav 45:51 v náš prospěch.

V poslední části si oba týmy připravily pro fanoušky velké drama. Téměř čtyři minuty jsme nedali koš a Vyroubal snížil trojkou na 49:51. Lee ale trojkou odpověděl na 54:49. Tři a půl minuty před koncem bylo skóre vyrovnané. USK nás nepustilo na větší bodový rozdíl, v závěru se ale do vedení nedostalo. 11 sekund před koncem Vyroubal snížil na 62:64, Terrell Brown-Soares díky TH zvýšil na 65:62. 6 sekund před koncem taktický faul Půlpána nedovolil vystřelit trojku domácím a vyrovnat. Johnson první šestku proměnil, druhou nedal a doskočil jí. Následně ale udělal nesportovní faul. Šestky jsme neproměnily, z následného útoku jsme ale vytěžili další bod a vedli jsme o tři. Vyroubal už z poslední akce neskóroval a tak si z Prahy odvážíme výhru 66:63.

V tabulce Kooperativa NBL jsme na pátém místě, jen jednu výhru za čtvrtým Děčínem. Na USK a Pardubice máme náskok dvou výher. V sobotu nás čeká poslední utkání před dlouhou pauzou, ve STAREZ Aréně Vodova odehrajeme první domácí střetnutí v nadstavbové skupině A1. Do Brna přijede mistr z Opavy! Vstupenky jsou již teď na ticketportal.cz (odkaz ZDE)

Frank Kuhn (trenér USK Praha): „Každý zápas v A1 bude pro nás těžký, hlavně po fyzické stránce. Celkově to byl dobrý zápas, ukázali jsme bojovného ducha a že se lehce nevzdáváme, ale Brno bylo lepší. Dalo několik těžkých střel a my jsme si s tím nevěděli rady. Bojovali jsme a byli jsme jeden útok od výhry, takže za to svým klukům musím dát kredit.”

Dalibor Vlk (forward USK Praha): „Věděli jsme, že to bude těžké a že na nás bude Brno připravené. Byl to pro nás velmi důležitý zápas, který jsme bohužel nezvládli. Od začátku jsme tahali za kratší konec, jejich pivot Brown nám dělal velké potíže a nezvládli jsme koncovku.”

Martin Vaněk (trenér Basket Brno): „V první řadě jsme rádi za vítězství. Hlavně proto, že jsme sousedé v tabulce, o to důležitější je tato výhra. Druhé pozitivum bylo, že jsme znovu dobře bránili a třetí je, že jsme opět vyhráli venku. Nebyl to moc pohledný zápas, utkaly se týmy, které jsou defenzivně laděné, takže to byl urputný basketbal. Navíc jsme minuli spoustu šestek, udělali hodně ztrát ve druhém poločase, ale dotáhli jsme to k vítězství a to je pro nás nejdůležitější, protože každé vítězství venku se počítá dvakrát.”

Matěj Dáňa (křídlo Basket Brno): „Je to pro nás důležitá výhra, počítá se obzvláště proto, že je ze zápasu venku. Dnešní zápas rozhodl náš dobrý doskok v útoku i obraně.”