193_20240601_105958.jpg

Kapitán Jakub Krakovič ukončil profesionální kariéru

Pivot Jakub Krakovič a kapitán Basketu Brno ukončil svou dlouholetou profesionální kariéru a na palubovkách Kooperativa NBL ho již neuvidíme.

„Kraky“ odehrál v nejvyšší Kooperativa NBL celkem 15 sezon a 497 zápasů. Na palubovce strávil více než 9000 minut, během kterých skóroval celkem 3471 bodů.

V sezoně 2008/29 nastoupil poprvé v dresu Prostějova, poté nastupoval za Chomutov, Ústí nad Labem a jednu sezonu odehrál v Brně, odkud se stěhoval do Francie do týmu Calais. Zahraniční angažmá trvalo jeden rok a poté opět zamířil do Česka na sever Čech do Děčína. Právě v dresu Válečníků hrál dvakrát finále ligy. Od sezony 2019/20 působil v Brně, se kterým se dostal dvakrát do semifinále ligy, přičemž druhou účast proměnil na bronzovou medaili. Loni tým jako kapitán dovedl do finále Českého poháru.

Pamatovat si budeme, mimo jiné, na Krakyho skvělé představení ve čtvrtfinále play-off v roce 2022 proti Pardubicím, kde patřil k nejlepším hráčům. V rozhodujícím sedmém utkání odehrál více než 30 minut, ve kterých dal tři trojky, celkem 11 bodů a táhl tým za vítězstvím a postupem.

Letošní sezona byla pro Krakyho poslední v jeho kariéře v nejvyšší soutěži. Odehrál 25 zápasů a tým dovedl do čtvrtfinále a k celkovému šestému místu.

Nám nezbývá nic jiného než poděkovat a pogratulovat ke skvělé, dlouhé a hlavně úspěšné kariéře. Kraky, děkujeme a ať se ti daří!

Jakub Krakovič: ,,15 sezon, 497 zápasů, hromada porážek, spousta výher, nespočet zkušeností, přátel a zážitků. Teď je ale čas ,,nakopnout motorku“ a vyrazit jiný směrem. Díky všem“