192_20240527_154827.jpg

Hodnocení sezony 2023/24

Hodnocení sezony 2023/24

Vážení sportovní příznivci BASKETU BRNO,

Je tomu pár týdnů, kdy nám skončila sezóna 2023/2024 a já bych ji v následujících řádcích rád zhodnotil. Těch pár uplynulých týdnů mi umožnilo oprostit se od play-off emocí a soustředit se na zásadní témata, která tvoří dlouhodobou podstatu fungování našeho klubu.

Do uplynulé sezóny Kooperativa NBL jsme vstoupili sérií pěti venkovních utkání a již v jejich průběhu jsme potvrdili, že máme potenciál navázat na předchozí důstojné reprezentování brněnského mužského basketbalu. Byli jsme jedním z mála týmů, který dokázal v základní části dvakrát porazit dlouhodobého hegemona české ligy, tým Nymburku. Přišly však také nepříjemné porážky, se kterými se nepočítalo. I tak ale náš mladý tým obsadil po základní části solidní 5. místo, které obhájil také v nadstavbových bojích skupiny A1. Na svůj strop jsme však narazili ve čtvrtfinále proti zkušenému týmu Děčína, který ukázal našemu mladému týmu, že play-off je výrazně tvrdší a náročnější část soutěže. Alespoň jedno vítězství jsme si v sérii zasloužili, ale nestalo se tak. Přesto čtvrtfinálová účast v Kooperativa NBL naplnila předsezónní cíle vedení klubu a poskytla mladým hráčům možnost načerpat tolik potřebné zkušenosti.

Prostor pro získávání mezinárodních zkušeností jsme v uplynulé sezóně získali také díky účasti v mužské i mládežnické části Severoevropské basketbalové ligy (ENBL, EYBL). V mužské části skončilo naše účinkování v základní skupině, v jejímž rámci jsme odehráli převážně velmi vyrovnaná utkání s týmy z Polska, Pobaltí, Velké Británie, Rumunska a Belgie. Opět v náš výsledkový neprospěch hovořil nedostatek zkušeností, ale náš pohled na účast v takto kvalitní pohárové soutěži to nijak nezměnilo a těšíme se na účast v dalším ročníku. Po medailích šahal náš Next Generation tým v rámci závěrečného turnaje kategorie U20 v estonském Talinu, ale nakonec ve velmi silné konkurenci obsadil tolik nepopulární 4. místo. Pro náš program Next Generation se pokusíme v příštím ročníku získat opět účast v soutěži Adidas Next Generation Euroleague a navázat na úspěšná vystoupení našich mladých hráčů v Istanbulu a Ljubljani.

Ze své pozice bych chtěl poděkovat všem hráčům, realizačnímu týmu, pracovníkům klubu, marketingovým a obchodním partnerům klubu, městu Brnu, Jihomoravskému kraji, všem příznivcům, divákům a fanouškům našeho klubu za podporu v uplynulé sezóně! Nebyla medailová a skončila o něco dříve, než jsme si asi všichni přáli. Ale naše nastoupená strategie masivního zapojení brněnských odchovanců v ní byla jasně patrná. Rozhodně se v bojích pod bezednými koši neztratili oni, ani nové trenérské trio. Byla to prostě dobrá sezóna a já vám všem za ni děkuji!!!

Vzhledem k tomu, že během uplynulé sezóny došlo také ke změně v akcionářské struktuře klubu, budete o jejích detailech informováni v samostatném prohlášení, a to v nejbližší době.

Ctirad Nečas

člen představenstva

BASKET BRNO, a.s.