151_20240229_100901.jpg

Greg Lee bude součastí All Star Game

Už za necelý měsíc se fanoušci mohou těšit na basketbalovou All-Star Game Kooperativa NBL, která 23. března proběhne v opavské hale. K už zveřejněným základním pětkám, které si vybrali kapitáni obou výběrů, jsou nyní známy už i kompletní doplněné soupisky dvanácti hráčů.

V první fázi rozhodovali o kapitánech pro výběr Východu i Západu v hlasování samotní fanoušci. Na Západě uspěl v souboji s ústeckým Ladislavem Peckou děčínský Válečník Tomáš Pomikálek, který se stal kapitánem a měl právo vybrat si k sobě základní pětku spoluhráčů. V dresu Západu se na rozehrávce představí Vojtěch Sýkora z Písku, na křídlech mu budou sekundovat Matěj Svoboda a Ty Nichols. Pod košem pak vedle kapitána Pomikálka začne nymburský Sukhmail Mathon.

Za kapitána Východu fanoušci zvolili opavského pivota Šimona Puršla, který si do základní pětky vybral dva pardubické hráče Petra Šafarčíka s Kameronem Chatmanem. Pod košem pomůže Východu brněnský Terrell Brown-Soares. A na rozehrávku si Puršl zvolil spoluhráče a dirigenta Opavy Jakuba Šiřinu.

Na doplnění obou soupisek na dvanáct jmen se podílelo vedení soutěže s kouči obou výběrů, tedy s ostravským Adamem Cholevou, jenž bude trenérem Východu, a Francescem Tabellinim koučujícím Západ.

Účastníci tří dovednostních soutěží pro All-Star Game budou oznámeni v nejbližší době.

KOMPLETNÍ SESTAVA ALL-STAR TÝMU VÝCHODU

Rozehrávači: Jakub Šiřina (BK Opava), Jase Townsend (BK REDSTONE Olomoucko), Petr Šafarčík (BK KVIS Pardubice)

Křídla: Kameron Chatman (BK KVIS Pardubice), Rashad Madden (NH Ostrava), Adrio Bailey (BK REDSTONE Olomoucko), Zdravko Boškovič (BC GEOSAN Kolín)

Podkošoví: Šimon Puršl (BK Opava), Terrell Brown-Soares (Basket Brno), Elyjah Williams (NH Ostrava), Gregory Lee (Basket Brno), Jakub Mokráň (BK Opava)

KOMPLETNÍ SESTAVA ALL-STAR TÝMU ZÁPADU

Rozehrávači: Vojtěch Sýkora (Sršni Photomate Písek), Ty Gordon (ERA Basketball Nymburk), Lamb Autrey (SLUNETA Ústí), Anthony Walton (BK ARMEX Děčín)

Křídla: Matěj Svoboda (BK ARMEX Děčín), Patrick Samoura (USK Praha), Ty Nichols (SLUNETA Ústí), Lesley Varner (SK Slavia Praha), Matt Johnson (USK Praha)

Podkošoví: Tomáš Pomikálek (BK ARMEX Děčín), Sukhmail Mathon (ERA Basketball Nymburk), Martin Svoboda (Sršni Photomate Písek)