107_20231227_190727.jpg

Extraliga U19 po základní části na 3.místě

V posledním prosincovém hracím víkendu odehrál tým U19 dva vítězné zápasy s týmy z Ostravy (127:44 proti BK Snakes Ostrava, 129:60 proti BK NH Ostrava) a zakončil tak na 2.místě základní část sezóny.

Po novém roce se sezóna přehoupne do druhé poloviny soutěže. BASKET Brno je zatím na 3.místě po spojení dvou základních skupin. V nadstavbové části se utkají s týmy Tygři Praha, Sokol Písek Sršni, USK Praha a BA Nymburk a budou se snažit o vytvoření co nejvýhodnější pozice pro následné play-off.

Jak je zatím s dosavadním průběhem sezóny spokojen hlavní trenér týmu U19 Martin Vyroubal?

Martin Vyroubal (hlavní trenér): „Se základní částí můžeme být relativně spokojení, i když se stále projevují výkyvy v naších výkonech. Nečekám, že je v juniorské kategorii zcela odstraníme, nicméně je potřeba pokoušet se tyto výkyvy minimalizovat. Podstatné však je, že od srpna vidím velký progres jak u týmové hry, tak individuálně u jednotlivých hráčů. Máme před sebou velkou spoustu práce v druhé části sezóny, kde nás čekají kvalitní soupeři a každé jedno utkání bude náročné. Na nadstavbovou část se těším a věřím, že se budeme dále posouvat a vybudujeme si tak nejlepší možnou pozici pro play-off.“

Jak hodnotí základní část a co očekávají od nadstavbové části sezóny kapitán týmu Joanis Koulisianis a jeho spoluhráč Maroš Šimko?

Maroš Šimko (rozehrávač týmu U19): „Základní část jsme zvládli dobře, do každého zápasu jsme šli s nastavením v hlavě, že ho chceme vyhrát, bohužel se nám to třikrát nepodařilo. Ne vždy jsme byli v plné sestavě, ale navzdory tomu jsme zvládli bojovat jeden za druhého a podat dobré výkony. V následující části sezóny nás čekají těžší a kvalitnější zápasy, na které se budeme muset dobře připravit a koncentrovat, abychom podali minimálně takové výsledky jako doposud, a tak navázali na minulou sezónu.“

Joanis Koulisianis (kapitán týmu U19): „Na začátku sezóny jsme dělali hloupé chyby, které nás hodně omezovaly, ještě jako na začátku každé sezóny jsme nebyli moc sehraní, a proto jsme nabrali blbé prohry. Od té doby jsme začali pracovat na nedostatcích a stavět na týmové obraně. Zápas od zápasu jsme začali sbírat cenné výhry, byly tam sice i nějaké horší zápasy, ale přesto si myslím, že jsme dokázali ukázat naši sílu. Jsem rád za to, jak tým pracuje a všichni se těšíme na druhou část sezóny.“

Nejbližší utkání čekají tento tým až 27.-28.1.2024, které odehrají na domácí palubovce sportovní haly Morenda. A to v sobotu 27.1.2024 s týmem USK Praha a v neděli 28.1.2024 s týmem BA Nymburk. Přijďte tento tým v prvních domácích utkáních nadstavbové části podpořit!
První dvě kola nadstavbové části, která se měla odehrát v termínu 13.-14.1.2024, budou odložena z důvodu konání druhé stage soutěže EYBL U20. O změně termínu vás budeme informovat.