Související zápas

Basket Brno
83_20231118_221142.jpg

Důležitá výhra nad Pardubicemi

Basket Brno vs BK KVIS Pardubice 86:79 (22:18, 22:24, 17:25, 25:12)

Body: Půlpán 18, Brown-Soares 17 (+13 doskoků), Zdanavičius 12, Šiška 11, Lee 9, Křivánek 9, Svoboda 7, Rychtecký 3 – Vyoral 23, Skifič 17, Alford 12, Švrdlík 11, Potoček 8, Lukeš 6, Štěrba 2

Utkání as Pardubicemi začalo sice 0:4, ale po sedmi minutách jsme už vedli 16:10 a po první části 22:18. Ve druhé čtvrtině jsme se dostali do vedení o 8 bodů, po trojce Vyorala už byl stav jen 32:29 a poločas skončil rozdílem dvou bodů.

Druhý poločas začaly Pardubice trojkou a dostaly se do vedení, po čtyřech minutách vedly již 61:50. Z poslední akce skóroval opět Vyoral a poslal Pardubice do vedení 67:61. V poslední čtvrtině jsme ale hráli výborně a postupně jsme úzký kádr Pardubic začali unavovat. Už po dvou minutách jsme prohrávali pouze o 3 body a po čtyřech Lee šestkami vyrovnal. Dostali jsme se do vedení o 10 bodů a to jsme si už dokázali udržet a nad Pardubicemi, ve velmi důležitém utkání, jsme vyhráli 86:79.

Martin Vaněk (trenér Basket Brno): „S dnešním výkonem nemůžeme být spokojeni, ale jsme spokojeni s výsledkem. Ve třetí čtvrtině trefily Pardubice těžké střely a my jsme se dostali do křeče, nemohli jsme se prosadit. Před domácími fanoušky jsme věděli, že se nemůžeme vzdát a v poslední čtvrtině jsme to zlomili. Rozhodlo to, že jsme hráli ve větší rotaci a měli jsme víc energie.”

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): „Jsem rád, že jsme se v poslední čtvrtině zvedli a dokázali jsme snížit pardubické desetibodové vedení. Pak už bylo vidět, že Pardubice hrají v úzké rotaci a trochu jim na konci chyběla šťáva. My jsme se semkli a začali hrát jako tým v obraně i v útoku. Pardubice hrály tak, že nemají co ztratit a padaly jim i těžké střely. Ve druhém poločase jsme ukázali charakter, bojovali jsme až do konce a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.”

Vanja Miljkovič (trenér BK KVIS Pardubice): „Gratuluji Brnu k dnešní výhře. Zápas jsme sice prohráli, ale důležité je, že jsme opět dali prostor mladým hráčům, jako je Lukeš, který hrál 30 minut, nebo Simonides, který odehrál svoje první minuty v nejvyšší lize. Je to koncept, kterým se chci vydat. Druhý poločas začal pro nás velmi dobře, ale zápas rozhodla nepovedená čtvrtá čtvrtina.”

Tomáš Vyoral (rozehrávač BK KVIS Pardubice): „Odehráli jsme super zápas a je škoda, že jsme neudrželi větší vedení na konci třetí čtvrtiny. Přelom třetí a čtvrté čtvrtiny nás stál zápas a na konci nám došly síly. Hrajeme v úzké rotaci a nedá se to vydržet celý zápas. Pozitivem je, že dnešní výkon byl lepší než v minulém utkání.”