181_20240407_175529.jpg

Do Basketu Brno přichází Martin Svoboda z Písku

Martin Svoboda je novou posilou Basketu Brno

Písecký „sršeň“ Martin Svoboda se s klubem dohodl na spolupráci do konce této sezony. Přichází nám pomoct v těžkých bojích v play-off.

V první řadě bychom chtěli poděkovat Písku za to, že tento přestup klub umožnil. Po konci sezony se Martin vrátí zpět do „sršního hnízda“.

Tento přestup bylo možné zrealizovat i díky tomu, že Písek skončil v Kooperativa NBL na celkovém jedenáctém místě a sezona pro něj skončila. Žlutočerní nebudou pokračovat ani v baráži, ani v předkole paly-off.

Martin Svoboda je hráč, který přichází na pozici 4. V této sezoně má průměr více než 20 bodů a téměř 8 doskoků na jeden zápas. V listopadu vyhrál Písek v Brně 84:71 a právě Svoboda byl nejlepším střelcem hostů, když skóroval 25 bodů a přidal k tomu ještě 8 doskoků. Zároveň je druhým nejlepším střelcem celé ligy a je také v desítce nejlepších hráčů na doskoku.

Dnes Česká basketbalová federace vydala zprávu o nejlepších hráčích sezony a právě Martin Svoboda se nachází v nejlepší pětce ligy.

Martin Svoboda bude mít i v Brně na dresu číslo 71 a my mu přejeme hodně štěstí!

Roman Marko (generální manažer Basket Brno): ,,I přesto, že Greg Lee a Terrell Brown-Soares získali individuální ocenění v kategorii nejlepší zahraniční pětka Kooperativa NBL, čímž bych jim tímto chtěl pogratulovat, rozhodli jsme se podkošovou sestavu posílit o Martina Svobodu z Písku. Jelikož nás čeká v playoff velmi důrazný a fyzický tým z Děčína, právě Martin je schopen vyrovnat se s tímto stylem hry a zároveň je talentovaný na útočné polovině, což dokazoval celou dosavadní sezonu. Myslím si, že i přes toto doplněni je Děčín favoritem série, ale zároveň věřím, že budeme v této sérii konkurenceschopní.“

Martin Svoboda (nová posila Basketu Brno): ,,Jsem moc rád, že mám možnost prodloužit si sezónu ještě o pár týdnů. Věřím, že do mladého týmového kolektivu zapadnu a že se v play-off probojujeme co nejdál.“