Basket Brno

V Děčíně prohráváme o 6 bodů

BK ARMEX Děčín: Basket Brno 91:85 (24:22, 23:15, 20:23, 24:25)

Body: Kroutil 16, Pomikálek 16, Ogundiran 15, Svoboda 15, Štěrba 12, Walton 8, Šturanovič 5, Slowiak 4 - Šiška 17, Lee 15, Křivánek 14, Svoboda 9, Krakovič 8, Musil 6 (+9 doskoků), Půlpán 6, Brown-Soares 5, Dáňa 3, Kubín 2

V Děčíně jsme se utkali s týmem BK ARMEX o průběžné čtvrté místo v tabulce Kooperativa NBL. Úvod zápasu byl vyrovnaný, po pěti minutách byl stav 7:7. Po dvou trojkách domácího týmu už vedl Děčín 14:9, v poslední vteřině ale Křivánek také trojkou snížil na 22:24.

Na začátku druhé části se domácí tým opět dostal do většího vedení (29:22), Křivánek a Kubín ale opět snížili na 28:29. Zápas byl ve druhé části na chvíli přerušen z technických důvodů, ve hře se pokračovalo šest minut před koncem, kdy vedli domácí o tři body. Nejdůležitější náskok si Děčín vypracoval na konci této čtvrtiny, kdy odskočil na desetibodový rozdíl a poločas skončil rozdílem 47:37.

Po třech minutách třetí části domácí tým vedl již 54:41, Šimon Svoboda dvě minuty před koncem snížil na 55:61 a 13 sekund před koncem snížil Šiška na rozdíl čtyř bodů. Poslední slovo v této části měli ale domácí, kteří trojkou zvýšili na 67:60.

V poslední čtvrtině se nám nepodařilo dostat na menší bodový rozdíl, Děčín si držel desetibodové vedení. Až v závěru se nám povedlo snížit, v poslední vteřině upravil dalekou trojkou Šiška na konečných 85:91.

Zápas o průběžné čtvrté místo vyhrál Děčín a v Kooperativa NBL má tedy o jednu výhru více. Dorovnat se mu budeme snažit již tuto sobotu domácím zápasem s dalším týmem ze severu Čech, týmem SLUNETA Ústí nad Labem. Utkání začíná ve STAREZ Aréně Vodova v 18:00.

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „Důležité vítězství, ke kterému nás dovedly velmi dobré pasáže, které ale střídaly velmi špatné pasáže. Naše obrana stále není tam, kde by měla být. Trochu to fungovalo v prvním poločase, ale ve druhém jsme nechali klíčové hráče soupeře nechali skórovat z pozic, ve kterých se cítí pohodlně a kvůli tomu jsme hráli koncovku. A protože jsme ji hráli ne moc chytře, rozdíl se stále pohyboval okolo deseti bodů a byl oto pro Brno hratelné. Naše dobré pasáže jsou ale odrazovým můstkem, musíme se v dalším zápase snažit, aby byly opět o něco delší a my hráli dobrý basketbal. Je dobře, že se dnes přes deset bodů překulilo pět borců, to je na naše poměry vlastně luxus. Mohlo jich být šest, ale Walton se dnes opravdu snažil tvořit pro své spoluhráče a dával balón z ruky. Pro tým odvedl opravdu veliký kus práce. Pokud si budeme takhle půjčovat míč, věřím, že to není poslední případ, kdy máme na konci utkání více dvojciferných střelců.”

Martin Vaněk (trenér Basket Brno): „Myslím si, že dnes jsme nepodali úplně dobrý výkon. Dostali jsme dvacet jedna bodů po ztrátách a dvacet šest bodů z rychlých protiútoků. To byly věci, na které jsme se chtěli zaměřit, ale nepovedlo se to. Přesto jsme prohráli jen o šest bodů. Byl to dnes špatný výkon, a pokud budeme takhle pokračovat, na to čtvrté místo se nedostaneme. Děčín byl dnes tvrdší a v první čtvrtce nás donutil ke ztrátám, ze kterých dával jednoduché body. Nemůžeme být dnes spokojení.”

Tomáš Pomikálek (forward BK ARMEX Děčín): „Pro nás hodně důležité vítězství, protože Brno se na nás kvůli našim prohrám dotáhlo. Díky dnešnímu úspěchu jsme mu ale opět odskočili. Škoda jen té koncovky, možná bude rozhodovat i skóre. Vždy, když jsme dnes soupeři odskočili, vybrali jsme si slabší chvilku, dostali jsme jednoduchý koš nebo jsme udělali chybu v komunikaci v obraně a oni to okamžitě trestali. V prvním poločase se nám povedlo jejich opory trochu přibrzdit, pak se ale Lee, Šiška a další rozstříleli. Opět se ukázalo, že hrát se musí až do samého konce, i když je jen minuta do konce a vedete o dvanáct. Je super, že jsme se po dlouhé době střelecky prosadili ve více hráčích. Konečně jsme dávali střely, které nám před tím nepadaly. Rozdělily se body, rozdělily se minuty, jsem spokojený.”

Jakub Krakovič (pivot Basket Brno): „V prvním poločase to bylo v takových vlnách, bohužel v posledních pěti minutách druhé čtvrtiny jsme takovou chaotickou hrou a špatně volenými střelami posadili Děčín na koně, a on si vytvořil náskok. Druhý poločas jsme odehráli s chutí, domácí si ale drželi ten bodový polštář. Chyběla nám větší trpělivost v útoku a kompaktnost v obraně, kdy jsme se nechávali přehrát jedna na jedna, nebyli jsme na výpomoci a celkově jsme nedokázali zahrát lepší týmovou obranu. To podle mě dnes rozhodlo.”