Basket Brno

Důležité vítězství nad třetím týmem Kooperativa NBL

Basket Brno vs SLUNETA Ústí nad Labem 82:70 (23:23, 13:18, 24:11, 22:18)

Body: Lee 18, Půlpán 14, Brown-Soares 12, Svoboda 11, Šiška 7, Musil 7, Křivánek 6, Krakovič 4, Dáňa 3 – Autrey 16, Nichols 14, Martin 10, Rowan 10, Pecka 8, Karlovský 4, Haiblík 3, Nábělek 3, Johnson 2

Ve STAREZ Aréně Vodova se dnes utkal třetí a pátý tým Kooperativa NBL. Začátek zápasu nám vyšel, už v polovině první čtvrtiny jsme nastříleli 21 bodů a nad soupeřem jsme vedli 21:9. Ústí se ale ve druhé části čtvrtiny dokázalo dostat zpátky do zápasu a po první části byl stav 23:23.

Ve druhé čtvrtině se Sluneta dostala do vedení 39:30, šňůru hostů zastavil Dáňa trojkou a poločas nakonec skončil rozdílem pěti bodů 41:36 pro hostující Pandy.

Začátek třetí čtvrtiny byl vyrovnaný, po pěti minutách svítil na tabuli stav 49:49. Skvěle jsme ale zvládli konec této části, prosazovali se hlavně mladí hráči a po třetí části jsme vedli 60:52.

Na začátku poslední čtvrtiny narostlo skóre na dvouciferný počet bodů a po trojce Ondřeje Šišky jsme vedli již 70:52. Zápas se třetím týmem Kooperativa NBL jsme dovedli do vítězného konce 82:70.

Příští týden nás čekají další dva domácí zápasy, ve středu odehrajeme zápas proti Pardubicím a v sobotu proti USK Praha.

Martin Vaněk (trenér Basket Brno): „My jsme se dnes netrefili, nepadlo nám z dálky, ale vynahradili jsme to 48 body zpod koše. Snažili jsme se víc atakovat „bednu” a víc atakovat z dolního postavení. Trochu mě mrzí, že jsme vedli již o 18 bodů a pak jsme se nechali vyhodit z rytmu. Skončilo to nakonec o 12, jsem hrdý na kluky, jak bojovali a jak hráli v druhém poločase. Myslím si, že to fanoušky bavilo. Ústí je skvělý tým, dokazuje to celou sezonu a je právem na třetím místě. Má skvělé, kvalitní zahraniční hráče.”

Šimon Svoboda (forward Basket Brno): „Pro nás to je velmi cenná výhra, protože jsme letos ještě SLUNETU neporazili. V poločase jsme si řekli, že nám to dnes nepadá, a proto musíme začít od obrany. Chtěli jsme rychle běhat dopředu a dávat lehké koše a to se nám povedlo. Ve druhém poločase jsme hráli dobře v obraně, něco nám i padlo, a proto se nám hrálo líp.”

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí): „Brno hrálo s větší bojovností a chtělo vyhrát. Nejen mladí kluci, ale i Viktor Půlpán nebo Ondra Šiška tam nechali všechno. Dnes zvítězilo Brno úplně zaslouženě.”

Jan Karlovský (forward SLUNETA Ústí): „My jsme dnes měli pasáže, kdy jsme nebyli schopni hrát tak jak náš soupeř, tím myslím začátek zápasu a druhý poločas. Proto jsme prohráli. Špatně jsme bránili pick-and-roll a v útoku jsme zvolili často špatné střely.”